Мінськ-2: Путін взяв тактичну паузу - FT

Укладені в Мінську домовленості дають надію на врегулювання конфлікту в Україні, але плекати якийсь оптимізм у зв'язку з їх підписанням не варто

Мінськ-2: Путін взяв тактичну паузу - FT…

Про це пише The Financial Times, передає depo.ua.

«Подібна угода, підписана в білоруській столиці у вересні минулого року, незабаром була порушена. І плекати ілюзії у зв'язку з «Мінськом-2» можна буде лише тоді, коли Путін раптом серйозно вирішить налагодити свої відносини з Україною і Заходом», - йдеться в статті.

Основним пунктом угоди є пункт про припинення вогню, який набирає чинності в ніч на 15 лютого. У зв'язку з чим буде створена демілітаризована зона протяжністю до 140 кілометрів, що відокремлює Україну від проросійських сил. Тобто існує кілька «прогалин» в угоді, що може послужити приводом для Путіна відновити конфронтацію. Так, з моменту підписання тексту домовленостей бої можуть тривати два дні, а важке озброєння може бути відведене протягом ще двох тижнів. Тривожить і незрозуміла ситуація навколо Дебальцевого.

Навіть якщо обидві сторони покладуть край військовим діям, як і раніше залишиться питання про пошуки більш міцного врегулювання. Підписана в четвер угода має багато незрозумілостей, якими Путін може скористатися, пише Инопресса.

В документі йдеться про «децентралізацію», а не про «федералізацію», на чому наполягала Москва. Донецьк і Луганськ будуть мати свою власну поліцію, але вони не будуть мати право вето на зовнішню і оборонну політику України, тобто вони не зможуть виступати в якості прокремлівського оплоту проти Києва, який в кінцевому підсумку може вступити в ЄС або навіть НАТО.

«Але ці перемоги тьмяніють на тлі тих поступок, на які був змушений піти Порошенко», - пише автор статті. «Росія ніколи не визнавала присутність своїх військ на території України, і в угоді це також не було зазначено. Також у тексті не йдеться про негайне відновлення контролю над своїми кордонами з Росією, яка безкарно перекидає через неї військову техніку і війська. Україна зможе взяти під контроль кордон в кінці 2015 року, тільки після узгодження змін в Конституції. «Це великий крок назад, якщо порівнювати цю угоду з попередньою, в якій контроль Києвом власних кордонів не підпадав під принципові умови», - пише видання.

Багато факторів, у тому числі економічна криза в Росії, а також люта антизахідна кампанія в російських ЗМІ, вказують на те, що амбіції кремлівського лідера однією Україною не обмежуються: він прагне відновити свою сферу впливу в Східній Європі.

Протягом всієї цієї кризи Путін часто змінює лінію своєї тактики заради своїх цілей. «Було б розумно припустити, що «Мінськ-2» є не більш, ніж тактичною паузою. Навіть зараз Заходу потрібно думати над відповідними заходами, у тому числі про розширення санкцій відносно Москви і надання оборонної зброї Києву - в очікуванні чергового акту агресії з боку Путіна», - резюмує автор статті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme