Влада

Радник Порошенка запропонував завдати Росії асиметричного удару

Україна має завдати Російській Федерації асиметричного удару в кіберпросторі

21 лютого 2015, 11:14

Радник Порошенка запропонував завдати Росії асиметричного удару

фото: Shutterstock

Таку думку обґрунтував радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, академік НАН України Володимир Горбулін у статті на ZN.ua.

На його думку, в нинішній ситуації, коли Україна виявилася слабкішою свого супротивника у плані традиційних озброєнь, вона має шукати «асиметричні відповіді, спрямовані на виснаження противника», зокрема, в кіберпросторі.

Горбулін зазначив, що українська влада у цьому питанні має перейти від «теорії до практики» і аж ніяк не зосереджуватися виключно на обороні.

«Маючи один з кращих в світі людських потенціалів, фахівців з ІТ, здатність працювати швидко та ефективно, високу мотивацію до протистояння зовнішній агресії, держава має робити ставку не тільки на оборонні технології, але й на наступальні, у тому числі - на кіберзброю», - вважає він.

За словами Горбуліна, розвиток Україною кіберзброї буде тримати супротивника в напрузі та змусить витрачати зусилля на захист.

«Ця пропозиція, очевидно, суперечить всім миротворчим заходам, які здійснюються на глобальному рівні з демілітаризації кіберпростору, однак ми не можемо більше робити вигляд, що не помічаємо реальності в цій сфері, замінюючи її неефективними розмовами», - впевнений радник президента.

З іншого боку, Горбулін зазначив, що вже сьогодні є приклади використання агресором кіберпростору - телекомунікаційної складової - у деструктивних цілях проти України.

«Поки це обмежується кібершпіонськими акціями або DDos-атаками. Однак чи є впевненість у тому, що кібератаки не стануть серйознішими і не будуть спрямовані на об'єкти критичної інфраструктури, представляючи реальну загрозу життю і здоров'ю значної кількості українських громадян?» - висловив стурбованість радник президента.

За його словами, українські оборонні та експертні структури прогнозують можливість зростання кількості та якості кібератак проти України у цьому році.

Як повідомляв depo.ua, у грудні стало відомо, що Україна отримає від країн НАТО 700 млн доларів для захисту свого кіберпростору від атак.

 

 

Loading...
Loading...