Радник Порошенка запропонував завдати Росії асиметричного удару

Україна має завдати Російській Федерації асиметричного удару в кіберпросторі
Depo.Влада
21 лютого 2015 11:14
ФОТО: depo.ua
Радник Порошенка запропонував завдати Росії асиметричного удару
Радник Порошенка запропонував завдати Росії асиметричного удару

Таку думку обґрунтував радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, академік НАН України Володимир Горбулін у статті на ZN.ua.

На його думку, в нинішній ситуації, коли Україна виявилася слабкішою свого супротивника у плані традиційних озброєнь, вона має шукати «асиметричні відповіді, спрямовані на виснаження противника», зокрема, в кіберпросторі.

Горбулін зазначив, що українська влада у цьому питанні має перейти від «теорії до практики» і аж ніяк не зосереджуватися виключно на обороні.

«Маючи один з кращих в світі людських потенціалів, фахівців з ІТ, здатність працювати швидко та ефективно, високу мотивацію до протистояння зовнішній агресії, держава має робити ставку не тільки на оборонні технології, але й на наступальні, у тому числі - на кіберзброю», - вважає він.

За словами Горбуліна, розвиток Україною кіберзброї буде тримати супротивника в напрузі та змусить витрачати зусилля на захист.

«Ця пропозиція, очевидно, суперечить всім миротворчим заходам, які здійснюються на глобальному рівні з демілітаризації кіберпростору, однак ми не можемо більше робити вигляд, що не помічаємо реальності в цій сфері, замінюючи її неефективними розмовами», - впевнений радник президента.

З іншого боку, Горбулін зазначив, що вже сьогодні є приклади використання агресором кіберпростору - телекомунікаційної складової - у деструктивних цілях проти України.

«Поки це обмежується кібершпіонськими акціями або DDos-атаками. Однак чи є впевненість у тому, що кібератаки не стануть серйознішими і не будуть спрямовані на об'єкти критичної інфраструктури, представляючи реальну загрозу життю і здоров'ю значної кількості українських громадян?» - висловив стурбованість радник президента.

За його словами, українські оборонні та експертні структури прогнозують можливість зростання кількості та якості кібератак проти України у цьому році.

Як повідомляв depo.ua, у грудні стало відомо, що Україна отримає від країн НАТО 700 млн доларів для захисту свого кіберпростору від атак.