Влада

Рада прийняла за основу Антикорупційну стратегію

Сьогодні народні депутати підтримали за основу і в першому читанні урядовий законопроект №4284а «Про основи державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 - 2017 роки»

07 жовтня 2014, 11:36

За відповідне рішення проголосували 256 парламентаріїв, передає ДеПо.

Документом пропонується створити прозорі принципи фінансування проведення виборів, діяльності політичних партій, а також усунути корупціогенні ризики в діяльності виборних органів і посилення громадського контролю за їх діяльністю.

Зокрема, пропонується провести антикорупційну експертизу виборчого законодавства; прийняти законодавство щодо встановлення обмежень і забезпечення прозорості та підзвітності фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

Проект стратегії пропонує ввести систему добропорядної та професійної публічної служби відповідно до міжнародних стандартів.

Крім того, в документі прописано заходи, які сприятимуть продовженню реформування законодавства про державні закупівлі з метою усунення ризиків корупції та впровадження прозорої системи проведення державних закупівель, а також реформування судової влади в Україні та усунення ризиків корупції в судочинстві та діяльності органів кримінальної юстиції.

Також проект стратегії пропонує вжити заходів щодо забезпечення відкритості суспільно необхідної інформації, яка може використовуватися для виявлення і припинення корупційної практики, дієвий державний контроль за реалізацією відповідного законодавства.

Передбачається і створення системи інструментів, які дозволять ефективно виявляти і розслідувати корупційні злочини, конфіскувати майно, яке було предметом злочинної діяльності або придбане в результаті такої діяльності, залучати до відповідальності осіб, причетних до скоєння корупційних злочинів.

Нагадаємо, що цей документ сьогодні прем'єр-міністра Арсеній Яценюк назвав «антикорупційним кодексом».

Loading...
Loading...