Рада прийняла за основу Антикорупційну стратегію

Сьогодні народні депутати підтримали за основу і в першому читанні урядовий законопроект №4284а «Про основи державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 - 2017 роки»
Depo.Влада
7 жовтня 2014 11:36
ФОТО: depo.ua
Рада прийняла за основу Антикорупційну стратегію
Рада прийняла за основу Антикорупційну стратегію

За відповідне рішення проголосували 256 парламентаріїв, передає ДеПо.

Документом пропонується створити прозорі принципи фінансування проведення виборів, діяльності політичних партій, а також усунути корупціогенні ризики в діяльності виборних органів і посилення громадського контролю за їх діяльністю.

Зокрема, пропонується провести антикорупційну експертизу виборчого законодавства; прийняти законодавство щодо встановлення обмежень і забезпечення прозорості та підзвітності фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

Проект стратегії пропонує ввести систему добропорядної та професійної публічної служби відповідно до міжнародних стандартів.

Крім того, в документі прописано заходи, які сприятимуть продовженню реформування законодавства про державні закупівлі з метою усунення ризиків корупції та впровадження прозорої системи проведення державних закупівель, а також реформування судової влади в Україні та усунення ризиків корупції в судочинстві та діяльності органів кримінальної юстиції.

Також проект стратегії пропонує вжити заходів щодо забезпечення відкритості суспільно необхідної інформації, яка може використовуватися для виявлення і припинення корупційної практики, дієвий державний контроль за реалізацією відповідного законодавства.

Передбачається і створення системи інструментів, які дозволять ефективно виявляти і розслідувати корупційні злочини, конфіскувати майно, яке було предметом злочинної діяльності або придбане в результаті такої діяльності, залучати до відповідальності осіб, причетних до скоєння корупційних злочинів.

Нагадаємо, що цей документ сьогодні прем'єр-міністра Арсеній Яценюк назвав «антикорупційним кодексом».