Петренко звинуватив Раду у блокуванні запуску Державного бюро розслідувань

Запуск Державного бюро розслідування наразі під питанням, оскільки парламент досі не вніс три свої кандидатури на посади членів конкурсної комісії, яка буде обирати керівника органу

Про це повідомив глава Мін'юсту Павло Петренко на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Інформую шановних народних депутатів, що обрання керівника Державного бюро розслідування здійснюється конкурсною комісією, яка складається з 9 осіб: по 3 представника від парламенту, президента і уряду.

Ще місяць тому уряд звернувся до парламенту та президента, щоб вони надали свої кандидатури", - заявив Петренко.

"Для того, щоб запустити цей орган, треба сформувати конкурсну комісію. На жаль, парламент у політичних баталіях ані надав своєї кандидатури, ані вніс зміни до Закону про Державне бюро розслідувань щодо відтермінування строків його запуску", - додав міністр.

Він нагадав, що цей закон був прийнятий у кінці грудня минулого року. Строками було визначене 1 березня, що, за словами Петренка, вже на момент прийняття депутатами цього закону було нереалістичним терміном для повноцінного запуску Державного бюро розслідувань, набору всіх слідчих і детективів. Тому що тільки конкурс із призначення директора цього бюро займає кілька місяців.

Міністр звернувся до народних депутатів з закликом терміново внести зміни до закону і надати кандидатури своїх представників до конкурсної комісії.

"Я сподіваюся, що політична криза, яка виникла останнім часом, стане для нас уроком - ми повинні нарешті згуртуватися довкола змін у країні, щоби не втратити час", - наголосив Петренко.

Нагадаємо, сьогодні у Генпрокуратурі заявили, що припиняють розслідування справ за злочинами під час Революції Гідності у 2013-2014 роках на Майдані в Києві з 1 березня. 

"Є закон про Державне бюро розслідувань. І в зв'язку з недосконалістю його статей маємо ситуацію, що з 1 березня слідство не зможе тривати. Тому що слідчі прокуратури втратять повноваження, а НБР працювати не буде", - сказав начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк. 

Нагадаємо також, 14 січня президент України Петро Порошенко підписав закон про створення Держбюро розслідувань.

На ДБР покладаються такі основні завдання:

1) запобігання організованій злочинній діяльності, терористичним та іншим особливо тяжким насильницьким злочинам - з метою гарантування безпеки людини, суспільства і держави;

2) виявлення, розкриття і розслідування:

- злочинів, пов'язаних з діяльністю злочинних організацій;

- злочинів, пов'язаних з тероризмом;

- особливо тяжких насильницьких злочинів, за які Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді довічного позбавлення волі;

3) запобігання злочинам тортур і злочинам, пов'язаним з іншими жорстокими, нелюдськими чи такими, що принижують гідність, видів поводження і покарання, скоєних співробітниками правоохоронних органів, і виявлення таких злочинів з метою забезпечення справедливого правосуддя та недопущення випадків притягнення невинних осіб до кримінальної відповідальності;

4) розкриття і розслідування злочинів тортур і злочинів, пов'язаних з іншими жорстокими, нелюдськими чи такими, що принижують гідність,  видів поводження і покарання, скоєних слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро України, Служби безпеки України, органів внутрішніх справ, а також прокурорами;

5) розкриття і розслідування корупційних та пов'язаних з корупцією злочинів, скоєних працівниками Національного антикорупційного бюро України та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme