Нищук: Під впливом Росії Нідерланди блокують участь України в суді про "скіфське золото"

Нідерланди перешкоджають візиту української делегації для участі в судовому засіданні у справі про повернення в Україну експонатів музеїв анексованого Росією Криму, які перебувають на зберіганні в музеї університету Амстердама

Про це на прес-конференції заявив міністр культури Євген Нищук, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Українські Новини".

"Є багато перешкод. Доходить до того, що блокується. Я не хочу зараз називати, але є труднощі з візами, з безпосереднім перебуванням у Нідерландах", - зазначив він.

За словами Нищука, на цей процес впливає Росія через свої спеціальні служби.

Нищук підкреслив, що з цього питання має намір звернутися до посла Нідерландів в Україні.

Примітно, Окружний суд Амстердама (Нідерланди) розпочне розгляд справи про повернення Україні експонатів кримських музеїв 5 жовтня.

Нагадаємо, судове засідання за позовом України до Музею Алларда Пірсона з вимогою повернути "скіфське золото" відбудеться в Окружному суді міста Амстердама 5 жовтня 2016 року.

У травні Верховна Рада підтримала звернення до парламенту Нідерландів з проханням надати сприяння в поверненні в Україну "скіфського золота".

У лютому 2014 року колекція скіфського золота була вивезена в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря" в Музей Пірсона. Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один з яких розташований у Києві, а чотири - в Криму. Серед 500 експонатів виставки - артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені і мечі стародавніх греків і скіфів.

Нідерландська сторона відмовилася повертати експонати в кримські музеї, мотивуючи відмову тим, що приймала їх від України. Пізніше музей заявив, що до рішення суду не передаватиме скіфське золото ні Києву, ні Криму. У той же час, у вересні 2014 року Нідерланди повернули частину колекції, 19 експонатів, у Музей історичних коштовностей України, розташований у Києві.

Міністерство культури Росії наполягає на передачі колекції скіфського золота у власність Росії, а не України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme