НБУ ввів санкції проти осіб, причетних до справи Савченко

Національний банк України постановою №276 забезпечив застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) стосовно осіб, причетних до протиправних дій щодо Надії Савченко, Олега Сенцова та Олександра Кольченка

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу регулятора.

Нацбанк зобов'язав банки у триденний строк із набрання чинності постанови надати відомості про наявність банківських рахунків та залишки коштів на них 84 фізичних осіб, зазначених у "списку Савченко".

Банки мають щомісяця надавати НБУ інформацію щодо залишків коштів на цих рахунках та про спроби проведення фінансових операцій фізичними та юридичними особами, зазначеними в санкційному списку, до яких застосовані певні види санкцій.

Варто зазначити, що види обмежувальних заходів чітко прописані у рішенні Ради національної безпеки і оборони України окремо до кожної особи. Серед осіб, до яких застосовані санкції, низка співробітників правоохоронних органів Російської Федерації: судді, слідчі, прокурори тощо.

У банку нагадали, що жовтні 2015 року регулятор розробив процедуру реалізації банківською системою застосованих РНБО санкцій та контролює їх неухильне виконання.

Нагадаємо, 30 березня президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 25 березня 2016 "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до осіб, причетних до протиправних дій щодо Надії Савченко, Олега Сенцова і Олександра Кольченка". 

21 квітня під час засідання у Страсбурзі ПАРЕ ухвалила резолюцію із закликом до Росії звільнити українських політв'язнів. Також у ЄС пригрозили черговими санкціями проти фігурантів "списку Савченко".

Нагадаємо, що 18 квітня, відбулася розмова між президентом України Петром Порошенком і президентом Росії Володимиром Путіним. Після неї український лідер заявив, що  напрацьований механізм  звільнення ув'язненої на Росії  Надії Савченко

22 березня Донецький суд Ростовської області визнав Савченко винною у вбивстві російських журналістів  і незаконному перетині російсько-українського кордону та присудив їй покарання у вигляді 22 років позбавлення волі. Водночас півтора року перебування в російському СІЗО враховано до цього терміну. Російська феміда визнала лише, що українка не підсудна за звинуваченням про обстріл мирних мешканців Луганщини

З 6 квітня Савченко оголосила сухе голодування.  16 квітня, після вмовлянь сестри, Надія Савченко погодилася на щоденні крапельниці для підтримки здоров'я до 20 квітня.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена на Росію. Її звинуватили у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme