Касько: Діаманти, які знайшли у Корнійця, крадені

Діаманти, які фігурують у так званій "справі діамантових прокурорів" насправді були речовим доказом у іншому кримінальному провадженні

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповів екс-заступник генпрокурора Віталій Касько, передає depo.ua.

"Мова йде про походження діамантів у “скромного” прокурора Корнійця. Саме діаманти привели нас до чергового злочину – викрадення слідчими та прокурорами речових доказів з іншого кримінального провадження. Коштовності були в специфічній упаковці, з помітками підприємства, з якого їх вилучили під час обшуку декілька років тому", - розповів Касько.

"Можливо, розслідування цієї справи зупинилось тому, що речові докази зникли з-під носу Подільської міліції саме тоді, коли прокуратуру Подільського району Києва очолював нинішній в.о. Генпрокурора Севрук? Знову прикрий збіг обставин? Не думаю", - припустив він.

Касько також розповів про кримінальне провадження щодо незаконного збагачення Корнійця.

"Нами були порушені кримінальні провадження щодо незаконного збагачення "діамантових прокурорів". Під час слідства встановлено, що понад 140.000 фунтів (0.000) – вартість навчання Анастасії Корнієць у Лондоні у 2011-2014 роках – сплачено офшорною компанією. Номінальним її директором був Ерік Ванагельс (відомий в Україні за аферою з "вишками Бойка"). Чому прокуратура мовчить? Чому жодних подальших запитів за кордон не направлено? Очевидно, що й ці провадження також хочуть спустити на гальмах. Нинішньому керівництву ГПУ не хочеться, щоби про "прокурорські офшори" дізналося суспільство, бо серед фігурантів можуть з’явитися інші знайомі прізвища", - зазначив він. 

Як відомо, колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць та колишній перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін були затримані 5 липня минулого року під час спецоперації СБУ та ГПУ. У них були знайдені значні суми грошей, а також діаманти.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада