Касько: Діаманти, які знайшли у Корнійця, крадені

Діаманти, які фігурують у так званій "справі діамантових прокурорів" насправді були речовим доказом у іншому кримінальному провадженні
Depo.Влада
26 квітня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповів екс-заступник генпрокурора Віталій Касько, передає depo.ua.

"Мова йде про походження діамантів у “скромного” прокурора Корнійця. Саме діаманти привели нас до чергового злочину – викрадення слідчими та прокурорами речових доказів з іншого кримінального провадження. Коштовності були в специфічній упаковці, з помітками підприємства, з якого їх вилучили під час обшуку декілька років тому", - розповів Касько.

"Можливо, розслідування цієї справи зупинилось тому, що речові докази зникли з-під носу Подільської міліції саме тоді, коли прокуратуру Подільського району Києва очолював нинішній в.о. Генпрокурора Севрук? Знову прикрий збіг обставин? Не думаю", - припустив він.

Касько також розповів про кримінальне провадження щодо незаконного збагачення Корнійця.

"Нами були порушені кримінальні провадження щодо незаконного збагачення "діамантових прокурорів". Під час слідства встановлено, що понад 140.000 фунтів ($200.000) – вартість навчання Анастасії Корнієць у Лондоні у 2011-2014 роках – сплачено офшорною компанією. Номінальним її директором був Ерік Ванагельс (відомий в Україні за аферою з "вишками Бойка"). Чому прокуратура мовчить? Чому жодних подальших запитів за кордон не направлено? Очевидно, що й ці провадження також хочуть спустити на гальмах. Нинішньому керівництву ГПУ не хочеться, щоби про "прокурорські офшори" дізналося суспільство, бо серед фігурантів можуть з’явитися інші знайомі прізвища", - зазначив він. 

Як відомо, колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць та колишній перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін були затримані 5 липня минулого року під час спецоперації СБУ та ГПУ. У них були знайдені значні суми грошей, а також діаманти.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада