Україна запропонувала розвивати транспортний коридор з країн Балтії до Туреччини

Україна пропонує країнам - учасницям міжурядової програми ТРАСЕКА розвивати новий коридор транспортування вантажів «Балтійське море - Чорне море»
Україна запропонувала розвивати транспортний коридор з країн Балтії до Туреччини
Україна запропонувала розвивати транспортний коридор з країн Балтії до Туреччини

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства інфраструктури України.

«Новий коридор потрібно розвивати у зв'язку з необхідністю формування нових економічних умов співпраці з країнами ЄС. Дане питання було піднято українською делегацією в рамках засідання міжурядової комісії ТРАСЕКА в Стамбулі», - зазначили у відомстві.

За словами заступника міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Оксани Рейтер, робота українського уряду спрямована на розвиток транспортних комунікацій між Україною і Туреччиною, збільшення вантажообігу для завантаження нинішньої транспортної інфраструктури та більш повного використання транзитного потенціалу обох країн.

Крім того, в рамках зустрічі з турецькою стороною були обговорені питання формування правової бази, що регламентує залізнично-поромні перевезення між Україною і Туреччиною та спрощення формальних процедур при перевезенні вантажів.

Довідка. Мінінфраструктури з 2014 року розробило проект міжурядової Угоди про розвиток міжнародного транспортного коридору Балтійське море - Чорне море. Проект передбачає початок діалогу між державними (транспорт, митниця, прикордонники, фінансування) і бізнес-структурами (перевізники, експедитори, фонди), вироблення скоординованих дій з розвитку вантажних (контейнерних) перевезень, спрощення процедур перетину кордону.

ТРАСЕКА (ТRACECA - Transport Corridor Europe Caucasus Asia) - це проект євроазіатського транспортного коридору у напрямку Захід - Схід з Європи, з перетином Чорного моря, через Кавказ і Каспійське море з виходом на Центральну Азію. Він відповідає глобальній стратегії ЄС щодо політичної та економічної незалежності держав Центральної Азії та Південного Кавказу шляхом збільшення можливості їх виходу на європейські та світові ринки.

Loading...
Loading...