Україна запропонувала розвивати транспортний коридор з країн Балтії до Туреччини

Україна пропонує країнам - учасницям міжурядової програми ТРАСЕКА розвивати новий коридор транспортування вантажів «Балтійське море - Чорне море»
Depo.Гроші
30 січня 2015 19:08
ФОТО: depo.ua
Україна запропонувала розвивати транспортний коридор з країн Балтії до Туреччини
Україна запропонувала розвивати транспортний коридор з країн Балтії до Туреччини

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства інфраструктури України.

«Новий коридор потрібно розвивати у зв'язку з необхідністю формування нових економічних умов співпраці з країнами ЄС. Дане питання було піднято українською делегацією в рамках засідання міжурядової комісії ТРАСЕКА в Стамбулі», - зазначили у відомстві.

За словами заступника міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Оксани Рейтер, робота українського уряду спрямована на розвиток транспортних комунікацій між Україною і Туреччиною, збільшення вантажообігу для завантаження нинішньої транспортної інфраструктури та більш повного використання транзитного потенціалу обох країн.

Крім того, в рамках зустрічі з турецькою стороною були обговорені питання формування правової бази, що регламентує залізнично-поромні перевезення між Україною і Туреччиною та спрощення формальних процедур при перевезенні вантажів.

Довідка. Мінінфраструктури з 2014 року розробило проект міжурядової Угоди про розвиток міжнародного транспортного коридору Балтійське море - Чорне море. Проект передбачає початок діалогу між державними (транспорт, митниця, прикордонники, фінансування) і бізнес-структурами (перевізники, експедитори, фонди), вироблення скоординованих дій з розвитку вантажних (контейнерних) перевезень, спрощення процедур перетину кордону.

ТРАСЕКА (ТRACECA - Transport Corridor Europe Caucasus Asia) - це проект євроазіатського транспортного коридору у напрямку Захід - Схід з Європи, з перетином Чорного моря, через Кавказ і Каспійське море з виходом на Центральну Азію. Він відповідає глобальній стратегії ЄС щодо політичної та економічної незалежності держав Центральної Азії та Південного Кавказу шляхом збільшення можливості їх виходу на європейські та світові ринки.