Росія просить США не вибивати з неї відсуджені акціонерами ЮКОСу мільярди

Росія вважає, що суд американського округу Колумбія не повинен розглядати позов колишніх акціонерів ЮКОСу щодо виконання Росією рішення Гаазького арбітражу про виплату понад млрд

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Екс-акціонери ЮКОСу вимагають визнати й виконати в США рішення Гаазького арбітражу, який у липні 2014 року присудив трьом компаніям - Hulley Enterprises Ltd, Yukos Universal Ltd і Veteran Petroleum Ltd - млрд компенсації по Енергетичній хартії, що захищає права інвесторів. Аналогічні позови подані в ряді європейських країн.

Як випливає з опублікованих судом документів, Росія домагається від американського суду відмови у розгляді цієї справи, оскільки вона знаходиться поза його юрисдикцією.

Даний позов не підпадає під дію Конвенції ООН про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень ("Нью-Йоркської конвенцію") у зв'язку з відсутністю арбітражної угоди, наполягають юристи White&Case, які представляють в цій справі інтереси Росії.

Але навіть якщо суд округу Колумбія вирішить взятися за цю справу, заявлені вимоги можуть бути задоволені, йдеться в російському меморандумі. Як запевняють росіяни, даний спір не був підсудний Гаазькому арбітражу, отже, його рішення є нікчемним – "тут немає нічого для суду, що можна було б підтвердити, визнати або привести у виконання", наголошується в документі.

А екс-акціонерів ЮКОСу російські юристи називають шахраями.

Росія також заперечує обгрунтованість присудженої Гаазьким арбітражем суми збитку - вони вважають, що сума була визначена довільним і неточним методом.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші