Лещенко надав докази причетності Фірташа та Льовочкіна до справи "Укртелекому" (ДОКУМЕНТИ)

Народний депутат Сергій Лещенко оприлюднив матеріали, які мають допомогти Генпрокуратурі з`ясувати кінечних власників компанії "Укртелеком"

Відповідну інформацію нардеп оголосив сьогодні на прес-конференції, передає depo.ua.

"На сьогодні ГПУ розслідує справу "Укртелекому" і надіслала кіпрській стороні запит, в якому просить фірму (Raga Establisment Ltd, яка була власником компанії на момент приватизації, - ред.) надати інформацію про кінечних бенефеціарів. Однак, за моєю інсайдерською інформацією, кіпрська сторона досі не відповіла на цей запит", - сказав Лещенко.

Разом з тим, він оприлюднив інформацію щодо моживої причетності до приватизації Сергія Льоочкіна та Дмитра Фірташа. 

Наводимо матеріали Лещенка щодо справи "Укртелекому": 

ІСТОРІЯ 5. ЛАЗУРКА – КОПЕНГАГЕН – КІПР – УКРТЕЛЕКОМ

Призначені Льовочкіним нові директори його фірми Аудріана Піас (Audriana Pias) та Ксенія Георгіоу (Xenia Georgiou) стануть ключем для подальшого дослідження.

Через будинок Льовочкіна на Лазуровому узбережжі можна вийти на цілу мережу його інтересів, які завжди залишалися прихованими.

Так, розкриття номінальних директорів компанії, на яку оформлена вілла Льовочкіна, виводить на учасників тіньової приватизації державного монстра "Укртелеком" в часи Януковича.

Конкурс був оголошений у жовтні 2010 року, через вісім місяців після обрання Януковича президентом. Єдину заявку подала фірма "ЕСУ", яку безальтернативно і оголосили переможцем. Угода про купівлю "Укртелекому" за 10,5 мільярдів гривень була укладена 11 березня 2011 року, через рік після формування уряду Азарова.

Хто стояв за покупцем, офіційно невідомо досі. Третього грудня 2010 року, за сімнадцять днів до подачі заявки на участь у приватизації "Укртелекому", компанія "ЕСУ" змінила власника – усі 100% акцій опинилися в розпорядженні кіпрської фірми Epic Telecom Invest Ltd, створеної за два тижні до того.

А тепер як у калейдоскопі почали виринати знайомі прізвища з установчих документів данської фірми, яка володіє будинком Льовочкіна на Лазуровому узбережжі.

Так, компанія Epic Telecom Invest Ltd на сьогоднішній день існує під іншою вивіскою. 19 грудня 2013 року, через три роки після подачі заявки на Укртелеком, вона змінила назву на Raga Establishment Ltd (вони мають однаковий реєстраційний номер в реєстрі Кіпру №НЕ 276881).

 
 

Подивимося на дані кіпрського реєстру щодо Raga Establisment Ltd.

Одним з директорів цієї фірми є директорка данської прокладки, що володіє віллою Льовочкіна на Лазурці – Аудріана Піас. Іншим директором компанії Raga/Epic є жінка на ім’я Георгія Георгіоу (Georgia Georgiou), сестра Ксенії Георгіоу. Тієї самої Ксенії, яка разом із Піас є другою директоркою фірми-власниці вілли.

Тобто одні й ті самі люди одночасно очолюють фірму, яка володіє будинком Льовочкіна на Сен Жан Кап Ферра – і яка "виграла" в часи Януковича приватизацію "Укртелекому". Але ідемо далі.

ІСТОРІЯ 6. ЛАЗУРКА – КІПР – КЛІРИНГОВИЙ ДІМ

Cестри Георгіоу ще багаторазово спливатимуть в компаніях, що ведуть до Льовочкіна. Так, окрім того, що вони є директорами у фірмах, які володіють віллою та купили "Укртелеком", сестри також засвітилися у сімейному банку Льовочкіних "Кліринговий дім".

Згідно з офіційною відповіддю Нацбанку, Юлія Льовочкіна, сестра Сергія Льовочкіна, офіційно ідентифікувала себе як кінцевий бенефіціар цієї фінансової установи.

Одна з компаній, яку Льовочкіна визнала як свою власність в структурі розподілу акцій банку "Кліринговий дім", називається Utelo Holdings Ltd.

Секретарем фірми Utelo Holdings Ltd є та сама Георгія Георгіоу – яка також була директором фірми-приватизатора "Укртелекому", і сестра якої Ксенія Георгіоу є директором фірми-власника вілли Льовочкіна.

Лещенко надав докази причетності Фірташа та Льовочкіна до справи "Укртелекому" (ДОКУМЕНТИ) - фото 3
Лещенко надав докази причетності Фірташа та Льовочкіна до справи "Укртелекому" (ДОКУМЕНТИ) - фото 4
Лещенко надав докази причетності Фірташа та Льовочкіна до справи "Укртелекому" (ДОКУМЕНТИ) - фото 5
Лещенко надав докази причетності Фірташа та Льовочкіна до справи "Укртелекому" (ДОКУМЕНТИ) - фото 6 
Натисніть на зображення, щоб переглянути документ у повному обсязі

А що сам Сергій Льовочкін? – запитаєте ви.

Донедавна він офіційно визнавав, що є власником лише однієї компанії – кіпрської фірми Oskaro Investments Ltd.

Свої права на цю фірму він озвучив ще в часи Віктора Януковича. Так от, директором Oskaro Investments Ltd є Марія Шуфтас (Maria Shufta), яка одночасно з Георгіа Георгіоу працюють в згаданій вище Utelo Holdings Ltd, що тримає для Юлії Льовочкіної акції в банку "Клірінговий дім" як напряму, так і через компанію "Інтрейд".

 
Фірташ з Льовочкіним влаштували собі своєрідний кооператив на найдорожчих землях Європи – Лазуровому узбережжі Франції.

ІСТОРІЯ 7. УКРТЕЛЕКОМ – ФІРТАШ

Як вже зазначалося вище, приватизація Укртелекому в 2010 році відбувалася в непрозорий спосіб без конкуренції.

Єдиним учасником та переможцем конкурсу була компанія "ЕСУ", якою володіли неідентифіковані кіпріоти. Хто саме входив до першої пайки з приватизації "Укртелекому" – не було відомо ніколи.

Джерела кажуть, що це був "пул" олігархів та корупціонерів. Різні люди називають різні прізвища, в тому числі Янукович, Ахметов, Фірташ і Льовочкін, які "вскладчину" купили Укртелеком – в тому числі, використовуючи фінансування Ощадбанку. Щонайменше, ці особи фігурують в запиті України до деяких європейських держав про надання правової допомоги в частині виявлення кінцевих бенефіціарів фірми "ЕСУ".

Згодом, у 2013 році, акції в компанії "ЕСУ" повністю перейшли до Ріната Ахметова.

У розпорядженні автора є записка, яку готувала придворна організація олігарха "Бюро економічних та соціальних технологій" для свого начальника, де опрацьовуються різні варіанти та згадується Фірташ у якості продавця "Укртелекому".

Коли Ахметов готувався викупити "Укртелеком" у попередніх загадкових власників, які його приватизували, піар-штаб найбагатшого українця розгорнув цілий проект "Юпітер", аби громадськості пояснити цю оборудку.

У розділі "Наявні репутаційні ризики" автори доповідної згадують, що пропонується вийти на публіку з версією "Фірташ як продавець". "Ця інформація може трактуватися як непрозора передача активу від однієї кишені, наближеної до родини першої особи, до іншої", – зазначається в документі.

Після чого ці зобов'язання на 220 мільйонів повісили на громадян України.

Лещенко надав докази причетності Фірташа та Льовочкіна до справи "Укртелекому" (ДОКУМЕНТИ) - фото 9
Лещенко надав докази причетності Фірташа та Льовочкіна до справи "Укртелекому" (ДОКУМЕНТИ) - фото 10
 
Лещенко надав докази причетності Фірташа та Льовочкіна до справи "Укртелекому" (ДОКУМЕНТИ) - фото 11

Щоправда, близьке оточення Льовочкіна – Георгій Дзекон та Ілля Солодовський – були виведені з-під удару. Спочатку їм висунули підозру, але через два місяці їх зняли з розшуку".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme