Гроші

Авіаперевізники просять Порошенка врятувати галузь від монополізації

Асоціація авіапідприємств України звернулася до президента Петра Порошенка з проханням не допустити монополізації ринку авіаперевезень у країні у зв'язку з можливим вступом у силу нових правил призначення на маршрути

25 листопада 2014, 17:39

Про це повідомив генеральний директор АК «Атласджет Україна» Сергій Підгородецький, передає «Укрінформ».

«Вважаємо, що галузь авіаційного транспорту України послідовно і цілеспрямовано виводиться з-під управління і контролю нашої держави в інтересах однієї фінансово-промислової групи. Відбувається нова монополізація ринку авіаперевезень», - зазначив він.

За даними асоціації, нові правила не відповідають світовим стандартам регулювання та управління безпекою польотів та доступу до ринку авіаційних перевезень та послуг і перешкоджають імплементації українського авіаційного законодавства до європейського.

Перевізники впевнені, що урядова постанова №520 «Про затвердження Положення про державну авіаційну службу України» від 8 жовтня 2014 року і наказ голови Державіаслужби №686 «Про затвердження Порядку надання та анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній» від 24 жовтня 2014 року повинні бути скасовані.

В асоціації також вважають за необхідне перевірити фінансовий стан авіаперевізника МАУ.

Нагадаємо, наказ Державіаслужби №686 передбачає, що перед отриманням права на регулярні міжнародні перевезення авіаперевізник протягом року повинен виконувати польоти на внутрішніх і ще рік - на міжнародних чартерних маршрутах. І тільки через два роки авіакомпанії зможуть претендувати на міжнародні регулярні лінії. Це викликало шквал критики, адже такі правила штучно зроблять авіакомпанію МАУ монополістом на ринку.

Як повідомляв ДеПо, вчора в компанії Wizz Air заявили, що прийняття нових правил допуску авіакомпаній на маршрути може зупинити розвиток або навіть призвести до закриття «Wizz Air - Україна», якщо компанія не зможе забезпечити собі можливість функціонувати.

Loading...
Loading...