Авіаперевізники просять Порошенка врятувати галузь від монополізації

Асоціація авіапідприємств України звернулася до президента Петра Порошенка з проханням не допустити монополізації ринку авіаперевезень у країні у зв'язку з можливим вступом у силу нових правил призначення на маршрути
Depo.Гроші
25 листопада 2014 17:39
ФОТО: depo.ua
Авіаперевізники просять Порошенка врятувати галузь від монополізації
Авіаперевізники просять Порошенка врятувати галузь від монополізації

Про це повідомив генеральний директор АК «Атласджет Україна» Сергій Підгородецький, передає «Укрінформ».

«Вважаємо, що галузь авіаційного транспорту України послідовно і цілеспрямовано виводиться з-під управління і контролю нашої держави в інтересах однієї фінансово-промислової групи. Відбувається нова монополізація ринку авіаперевезень», - зазначив він.

За даними асоціації, нові правила не відповідають світовим стандартам регулювання та управління безпекою польотів та доступу до ринку авіаційних перевезень та послуг і перешкоджають імплементації українського авіаційного законодавства до європейського.

Перевізники впевнені, що урядова постанова №520 «Про затвердження Положення про державну авіаційну службу України» від 8 жовтня 2014 року і наказ голови Державіаслужби №686 «Про затвердження Порядку надання та анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній» від 24 жовтня 2014 року повинні бути скасовані.

В асоціації також вважають за необхідне перевірити фінансовий стан авіаперевізника МАУ.

Нагадаємо, наказ Державіаслужби №686 передбачає, що перед отриманням права на регулярні міжнародні перевезення авіаперевізник протягом року повинен виконувати польоти на внутрішніх і ще рік - на міжнародних чартерних маршрутах. І тільки через два роки авіакомпанії зможуть претендувати на міжнародні регулярні лінії. Це викликало шквал критики, адже такі правила штучно зроблять авіакомпанію МАУ монополістом на ринку.

Як повідомляв ДеПо, вчора в компанії Wizz Air заявили, що прийняття нових правил допуску авіакомпаній на маршрути може зупинити розвиток або навіть призвести до закриття «Wizz Air - Україна», якщо компанія не зможе забезпечити собі можливість функціонувати.