Як кияни штурмують "вбиту" бібліотеку Більшовика

Небайдужі до книг кияни влаштували паломництво у БК "Більшовик". Щоправда домогтися свого гостям не вдалося

Як кияни штурмують "вбиту" бібліотеку Бі…

Сьогоді у соцмережах розлетівся пост Анастасії Весни про те, що у приміщенні будинку культури наразі знаходиться ціла кімната книжок, які можуть брати усі охочі. Решту ж томів здадуть на макулатуру.

"Я була на репетиції хору. Спускалася сходами і побачила кімнату з книжками. Робітники скидали їх купами. Я спитала, що тут відбувається. Мені відповіли, що раніше тут була бібліотека, але вона списана, і ці книжки підуть на макулатуру. Якщо ми хочемо взяти, вони не проти. Ми можемо ритися, брати собі, що захочемо. Там було все - починаючи від фізики і хімії, закінчуючи критичними творами. Бачила твори Багряного і Гоголя", - розповіла нам Анастасія.

Додала, що, за словами робітників, книжки будуть тут ще добу, тож хто хоче, може їх забирати.

Домашня бібліотека Анастасії таким чином поповнилася "Вченням про біосферу" Казначаєва, "Цікавою фізикою" Ландау, збіркою різних художніх творів та ін.

Користувачів інформація зацікавила: деякі нарікали, що так поводитися з книжками - блюзнірство.

Але операція порятунку не вдалася - охорона на вході перестала пропускати гостей.

Пізніше пост опублікував засновник "Самміт-книга" Ігор Степурін.

"Ситуація наступна: бібліотека закрита, фонди вивезені, за словами директора, на завод "Більшовик" зайшов у порожню бібліотеку і взяв на згадку кілька прикольних дитячих книг", - написав Степурін.

До повідомлення додав фото бібліотеки.

Пост киян не переконав, адже, за словами Анастасії Весни, книжки мали лишатися у приміщенні до вечора.

Depo.ua вирушив до Будинку культури, який тепер належить Департаменту культури, аби прояснити ситуацію з таємними книгами.

КНИЖКИ ЯК ДЕРЖАВНА ТАЄМНИЦЯ

У фойє руками розводить книжковий продюсер Альона Лазуткіна. Мовляв, до бібліотеки не пускають, але вона особисто бачила, як кілька чоловіків виносили книжки у пакетах.

Народ прибуває постійно - студенти і старші люди.

Всі повертаються в напрямку сходів, але два сторожі-жінки їх розвертають.

"Яка бібліотека? Немає тут ніякої бібліотеки", - відповідають вже дещо стомлено.

"А якщо ми самі прорвемося нагору, що вони, поліцію викличуть? То давайте, хай викликають", - пропонує зовсім юний хлопчик.

Голова відділу з обслуговування адмінбудинку Департаментку культури КМДА Михайло Васьковський пояснює, мовляв, книжки хотів вивести вже давно.

"Ці книжки - майно заводу "Більшовик". На заводі кілька разів мінялося керівництво, зараз там ніби нормальні люди, і вони погодилися їх забрати. Я перехрестився. У приміщенні будуть професійні творчі колективи", - коментує чиновник.

Співробітники кажуть, що раніше тут була ціла бібліотека, але за часів Олександра Попова, будівлю перевели під юрисдикцію КМДА. Більшість книжок вивезли раніше, наразі ж довозять невелику частину.

На прохання відкрити двері і дати кинути оком на сховище літератури, Васьковський відмовляє: мовляв, книжки - чуже майно, до якого пускати інших людей не можна.

Те, що приміщення екс-дому культури і так відвідують десятки людей, які займаються у творчих спілках, лишають поза увагою. Як і те, що ще вчора ці книжки вільно переглядали, а тривалий час до цього завод взагалі не хотів про них чути.

Натомість Васьковський радить зателефонувати до завідувача господарською частиною заводу Івана Андрушкевича. Чоловік підтверджує запропоновану версію.

"Там все припало пилом. Ми перевозимо їх у фургоні. Може, перевезли вже мішків десять", - розповідає він.

Щодо можливості подивитися на книжки, Андрушкевич намагається перевести стрілки на департамент культури, а потім - перенести всю справу на завтра.

Мовляв, сьогодні в офісі юристів вже немає, тож дозвілу він не дасть. Але, питається, навіщо юристи, коли йдеться просто про старі книжки?

"Може, там заборонена якась література, що так боїтеся?" - питаємо.

"Та ні, нічого такого. Більша частина - взагалі комуністична. Томи Леніна невідомо якого року", - відповідає.

На питання ж, чому ж наразі такі секретні книжки ще вчора вільно переглядали і навіть забирали, наш співрозмовник обурюється.

"Це наші книжки, ніхто їх не може брати. То, може, просто людська цікавість", - каже.

Себто буквально за добу книжки поміняли соціальну роль з "макулатури" до "власності працівників заводу".

Хоча завод знаходиться у 500 метрах від "Більшовика", прислати людину, яка допомогла б ЗМІ (і не лише нашому) розібратися у ситуації і інформувати громадськість, для співробітників виявляється проблемою.

А через таємничість чимало відвідувачів залишилися при думці, що книжки справді збиралися утилізувати - звільнити місце та ще й копійчину за макулатуру заробити. Але втрутилася громадськість і доволі побутова авантюра не вдалася.

Втім, Андрушкевич обіцяє завтра таки відкрити двері за присутності бібліотекаря заводу. Depo.ua продовжить стежити за детективом з книжками і, сподіваємося, завтра повідомить розв'язку історії "Кияни і Таємна кімната".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme