Вірус Зіка стає новим СНІДом: передається статевим шляхом

Виявилося, що небезпечний вірус Зіка може передаватися не тільки при укусі москітів, але й при незахищеному статевому акті

Вірус Зіка стає новим СНІДом: передаєтьс…

Про це повідомляє depo.ua.

Сьогодні стало відомо, що в американському штаті Техас зареєстрували перший випадок зараження вірусом Зіка через статевий контакт. Як повідомляється, пацієнт заразився вірусом Зіка після статевого контакту із особою, яка повернулася, за деякими даними, з Венесуели. 

Водночас поки що не було жодного повідомлення про зараження вірусом Зіка у США через укус москіта.

Вірус Зіка стає це небезпечнішим: він передається від людини до людини - фото 1

Вірус Зіка з моменту його відкриття в 1947 році передавали комарі. Зараження статевим шляхом в США стало першим подібним випадком, який підтвердили медики, але не єдиним.

У 2009 році Браян Фой, біолог з лабораторії з вивчення антропонозних інфекційних хвороб Державного університету Колорадо заразив вірусом Зіка свою дружину статевим шляхом. Він відвідував Сенегал і вивчав комарів, деякі з них його кусали.

Через кілька днів після повернення в США він відчув, що захворів, було визначено, що це хвороба, яку спричинює вірус Зіка, але це сталося вже після незахищеного статевого контакту з дружиною.

Згодом у неї з'явилися ознаки хвороби з нетривалою гарячкою, надмірною чутливістю до світла. Фой — перша відома людина, яка передала поширюваний комахами вірус іншій людині через статевий контакт, довівши, таким чином, можливість не тільки натуральної трансмісивної передачі, але й контактної статевої передачі.

Щоправда, раніше більшість медиків сходиться на думці, що вірус не передається від людини до людини. А переносять комарі Aedes Aegypt, які живуть і розмножуються в умовах жаркого тропічного клімату. Тож наразі в Європі можливі лише поодинокі випадки захворювання. 

У США вірус Зіка в останні тижні виявили у чотирьох чоловік. Крім того, вірус знаходили у жителів Данії, Швеції, Німеччини та Великої Британії та Ірландії. Вважалося, що всі захворілі лихоманкою Зіка заразилися під час поїздок в країни Південної і Центральної Америк.

Випадки зараження вірусом Зіка виявлені в трьох десятках країн Північної та Південної Америк і азіатсько-тихоокеанського регіону, в тому числі Бразилії, Таїланді, Мальдівах. 27 січня вірус вперше виявили в Аргентині.

Вірус Зіка стає це небезпечнішим: він передається від людини до людини - фото 2

Щодо загрози вірусу Зіка українцям - то поки епідемії у нашій місцевості не передбачається.

Читайте докладніше: Коли Україну вразить вірус Зіка

Нагадаємо, вірус Зіка - вид вірусів роду Flavivirus (родина Flaviviridae), який переносять комарі роду Aedes. У людей він здатний породжувати захворювання, відоме як хвороба, яку спричинює вірус Зіка або гарячка Зіка, яку з 1950-х років зареєстровано в районах екваторіального поясу Африки та Азії.

З 1 лютого 2016 року ВООЗ визнала цю хворобу такою, що виявила здатність чинити серйозний вплив на здоров'я населення і може швидко поширюватися в міжнародних масштабах та увійшла до переліку подій, які спричинюють надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я на світовому рівні.

За інформацією західних ЗМІ, з осені кількість людей, що захворіли на страшну хворобу, доросла до 4 тис. з гаком. Особливу небезпечний вірус для вагітних жінок та їхніх майбутніх малюків. Зіка підвищує ризик народження немовлят із дуже маленькою головою та об'ємом мозку. Як наслідок, малюки зростають розумово відсталими. А деякі помирають вже у перші дні життя - зокрема в Бразилії зафіксовано вже п'ять смертей немовлят від вірусу.

Вірус Зіка стає це небезпечнішим: він передається від людини до людини - фото 3

Західна преса повідомляє про 12 хворих у США, у 1 - у Данії. Тобто, вірус, вже встигнув подолати трансконтинентальний "кордон".

ВООЗ спантеличено розводить руками. Мовляв, однозначно говорити про те, що немовлятам загрожує саме Зіка, не можна. Але факторів, які вказують на причинно-наслідковий зв'язок, є чимало .

Наразі не рекомендовані поїздки у 14 країн. Вчені стверджують, що вірус може перекинутися далі.

Як виявилося, перший спалах Зіка зафіксували у Африці ще у 1947-му році. Але майже за шістдесят років від хвороби не винайшли ані ліків, ані вакцини.

Південною Америкою вірус поширюється з зими 2014-го року. Зокрема тоді спалах захворювання зафіксували у Чилі. Цікаво, що кілька місяців тому МОЗ Бразилії стверджував: причин для паніки немає, ситуація під контролем, а хвороба не здатна завдати значної шкоди здоров'ю.

Втім, контролювати події виявилось неможливо. Адже способу знищити комарів Aedes, які розносять заразу, знайти не вдалося. Зашишається нагадувати: небезпечні комахи найбільш активні вранці і ввечері. А серед головних рекомендацій медиків - використання усіх можливих засобів для захисту від укусів, від протимоскітної сітки до спеціальних спреїв. Поширювати нехитрі поради у Бразилії відрядили 200 тис. військових.

Вірус Зіка стає це небезпечнішим: він передається від людини до людини - фото 4

ВООЗ наголошує: вірус може передаватися від матері дитині, яка перебуває в її утробі. Але тепер вже стало зрозуміло, що не виключений і статевий акт, що збільшує імовірність передачі жахливого вірусу.

За симптомами хвороба нагадує особливий тип грипу - підвищується температура, ломить кості, болять очі і голова, з'являється сип. Зазвичай неприємності закінчуються за два - сім дні.

Втім, крім загроз для плоду, вірус загрожує розвитком ускладнення у вигляді синдрому Гійєна-Барре. Серед симптомів автоімунного порушення - вегето-судинна дистонія та слабкість у м'язах, які в гіршому випадку призводять до паралічу.

Читайте також: Чим загрожує світу вірус Зіка

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme