Міжнародні організації розширять програму фінансової допомоги переселенцям в Україні

Кількість вимушених переселенців всередині України продовжує зростати і ці люди змушені виживати в суворих умовах

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Дзеркало тижня".

Міжнародна організація з міграції (МОМ) оголосила про розширення програми фінансової допомоги, спрямованої на задоволення потреб найбільш уразливих категорій внутрішніх переселенців в Україні. До них відносяться літні люди у віці 75 років і старше, сім'ї з трьома і більше дітьми, батьки-одинаки, а також непрацездатні інваліди першої і другої групи. Всі вони отримають грошові допомоги з розрахунку 1000 українських гривень на людину. У загальній складності допомога буде надана 9,5 тисячам осіб, що проживають в Харківській області. У липні для області в черговий раз були перераховані грошові кошти, необхідні для реалізації програми. Це стало можливим завдяки додатковому фінансуванню з боку країн Євросоюзу. Зокрема, через Європейську комісію з питань гуманітарної допомоги та відділ цивільного захисту (ECHO) на ці цілі було передано додатковий мільйон євро і ще 400 тисяч євро надійшли від уряду Норвегії.

Харківська область була обрана через її близькість до зони конфлікту і велику кількості зареєстрованих там вимушених переселенців. За даними Міністерства соціальної політики України, станом на липень цього року кількість біженців в харківській області склало близько 180 000 чоловік.

"Ми повинні надати допомогу тим, хто найбільше її потребує, але не може забезпечити себе самостійно", - заявив голова офісу Європейської комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту у Києві Мамар Мерзук. За його словами, кількість вимушених переселенців всередині України продовжує зростати і ці люди змушені виживати в суворих умовах. Ще один мільйон євро, виділений урядом Німеччини, планується спрямувати на надання допомоги 6,5 тисяч вимушених переселенців в інших регіонах України. Зокрема, грошову допомогу отримають біженці у Вінниці, Полтаві, Сумах, Одесі, Миколаєві, Херсоні, Черкасах, Чернігові та Житомирі, де загалом налічується близько 130 000 вимушених переселенців. У цих регіонах розмір допомоги також складе 1000 гривень на людину.

Більше новин України читайте у рубриці Життя.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme