ТОП-5 корисних порад, які вбережуть від несподіваних сюрпризів BlaBlaCar

Моторошне зникнення хлопця, який знайшов собі попутників через сервіс BlaBlaCar і ще раз примусило замислитися, чи безпечно користуватися подібними сервісами

ТОП-5 корисних порад, які вбережуть від…

Журналісти depo.ua дізнавалися, як можна убезпечити себе під час поїздки з невідомими людьми.

Нагадаємо, вранці 4 квітня 25-річний працівник Сихівського суда Тарас Позняков виїхав зі Львова до Києва на автомобілі Audi А6 (номер ВС4446СІ). При цьому він взяв з собою трьох попутників, яких знайшов через сервіс BlaBlaCar. Востаннє він спілкувався з рідними телефоном того ж дня об 11:16. Після цього телефон Тараса Познякова не відповідає. Камери спостереження на АЗС зафіксували, що автомобіль Познякова з'їхав з траси в с.Бобриця Києво-Святошинського району приблизно за 25 км від Києва.

Активісти з’ясували, що разом з Тарасом до Києва їхали 46-річний киянин Олег Мазарчук і 33-річний мешканець Чернівців Володимир Дем’ян. Особа третього попутника уточнюються.

Міліція оголосила зниклого в розшук, поліція також встановлює місце перебування хлопця та трьох його попутників. Крім того, поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.115 Кримінального кодексу "умисне вбивство".

Керівник громадської організації "Варта-1" Ігор Зінкевич, повідомив про три версії зникнення Тараса

1. Через дорогий автомобіль (його вартість становить близько $10-12 тис.)
2. Ймовірний конфлікт у дорозі, який міг статись
3. Посада Тараса та високі посади його батьків (мама теж працює у суді, батько на митниці).

Пошуки тривають, поліція відпрацьовує версії. Треба сказати, це перший випадок із користувачами BlaBlaCar, принаймні ми інших в Інтернеті не знайшли.

Є випадок коли на Росії жінка, яка їхала BlaBlaCar з Нижнього Новгорода до Іванівської області, випала з машини і загинула через те, що водій невдало загальмував перед калюжею: він хотів її обїхати, але не впорався з керуванням і машина перекинулася.

Всі інші випадки розповідають про якісь дрібні невдачі, наприклад, водій не вказав на сайті, що палить, а сам палив в машині, чи мав брудний салон, чи нахамив, чи спізнився, чи відмовився від поїздки в останній момент.

Але в сервісу і через один випадок грандіозні репутаційні втрати. BlaBlaCar це платформа для спільних поїздок автомобілем, з більше ніж 10 мільонами користувачів в 15 країнах світу. Запустилася у Франції в 2003 рокці під назвою Сovoiturage, а в Україні та на Росії з'явилася майже одночасно два роки тому.

Це віртуальна автобаза, сервіс, що допомагає водіям, які готові когось підвезти та пасажирів знайти одне одного. Мета – розділити витрати на поїздку і таким чином зекономити. Працює це так: водії публікують маршрути, а пасажири обирають їх, подорожують разом і разом сплачують за бензин.

Погодьтеся – помірковано і вигідно. Це більш безпечно, ніж підбирати пасажирів чи автостопити на узбіччі, можна подивитися профіль попутника, його особистий рейтинг та відгуки. Частіш за все це ще й дешевше, ніж їхати потягом. Крім цього, таким чином можна знайомитися з новими людьми, розширювати світогляд, навіть знайти друзів.

Чи, усе ж таки, згадуючи останній випадок - проблеми на свою голову, адже ви берете "на борт" зазвичай абсолютно незнайомих людей, чи стаєте пасажиром людини, про яку майже нічого не знаєте. Водій може виявитися "шумахєром", чи курцем, чи фанатом шансону, чи забити салон пасажирами.  

Не кажучи вже про кримінальні схильності попутників – в житті чого тільки не буває…

Тож, ЯК УБЕЗБЕПЧИТИ СЕБЕ ПІД ЧАС ПОЇЗДКИ

1. Перевірте, як давно потенційний попутник користується сервісом. Подивіться його рейтинг на сайті та оцінки інших його попутників.

2. Попросіть водія показати його водійське посвідчення, документи на машину і страховку.

3. Зателефонуйте комусь з близьких та повідомте час свого відправлення, номер машини та ім'я і прізвище водія. Не соромтеся і зробіть це при водієві, нехай знає, що вас в разі чого шукатимуть. 

4. У нас цивілізовано суспільство з рівними можливостями, але жінкам усе ж таки краще обирати собі попутниць жінок. Для цього на сайті є спеціальний режим, що виключає контакт з чоловіками. Якщо в вашому профілі вказана жіноча стать, ви можете зробити свої пропозиції поїздок видимими тільки для зареєстрованих жінок. Можливо, в дорозі вам буде не так весело, проте шанси опинитися зґвалтованою десь в лісі зменшуються на 99%

5. Виходячи з машини, не залишайте в ній ключі та цінні речі. Також попередьте пасажирів, що ви за їхні цінні речі не відповідаєте. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme