Британські банки втратять 2 трлн євро через Brexit

Економіка Великобританії втратить до 30 тис. робочих місць у фінансовому секторі в результаті Brexit

Про це передає Depo.ua з посиланням на The Guardian.

З 30 тис. робочих місць 10 тис. місць стосуються безпосередньо фінансового сектора, ще 20 тис. — бухгалтерії, консалтингу, аудиту та юристів, пише RNS.

Крім цього, клієнти британських банків можуть вивести з країни активи на суму до 1,8 трлн євро. Пальму першості серед фінансових центрів ЄС, на думку Bruegel, замість Лондона підхопить Франкфурт, у виграші також виявляться Париж, Амстердам і Дублін.

Разом з тим дослідники попереджають, що виведення активів з Великобританії загрожує імпортом ризику.

На їхню думку, географічний розкид фінансових центрів і різниця в національному регулюванні без посилення регулювання банків можуть призвести до повноцінної фінансовій кризи.

Ці ризики, стверджують в дослідницькому центрі Bruegel, можна рівномірно розподілити у разі впровадження єдиного підходу до інвестиційного банкінгу всередині ЄС замість використання 27 національних систем, кожна з яких може почати "нормативну гонку на дно" з метою послабити регулювання і залучити максимум коштів, що виводяться з Великобританії.

"Вихід Великобританії з ЄС пов'язаний з ризиками для забезпечення цілісності та стабільності ринку... Без Великобританії 27 країнам ЄС слід якомога швидше модернізувати свої норми для забезпечення цілісності ринку і фінансової стабільності", — йдеться в доповіді.

Нагадаємо, перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що після ухвали рішення Верховного суду Британії стає "більш очевидно" те, що Шотландія повинна провести новий референдум про незалежність, та анонсувала нову законодавчу ініціативу, яка дозволить шотландському парламенту голосувати щодо Brexit.

Зазначимо, що майже дві третини шотландців не підтримують ідею проведення референдуму про незалежність від Великої Британії у 2017 році.

Нагадаємо, минулого тижня депутати Палати громад 498 голосами проти 114 у першому читанні підтримали поданий урядом законопроект щодо виходу з ЄС. Другому голосуванню, яке має відбутись у середу, 8 лютого, мають передувати триденні дебати. Протягом них парламентарі планують розглянути низку поправок. Після голосування у Палаті громад законопроект має бути переданий на затвердження до Палати лордів.

Референдум щодо членства Великої Британії в ЄС відбувся 23 червня 2016 року. За вихід з Євросоюзу проголосували 51,9% жителів країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme