Зцілити травму війни: діти з Харкова проходять психологічну реабілітацію в Гончаренко центрі

Маленькі харків‘яни, які пережили обстріли рідного міста, проходять психологічну реабілітацію у місцевому Гончаренко центрі. Мета програми - відновити у дітей розвиток пізнавальних функцій і відчуття безпеки після пережитої травми війни

Журналіст відділу новин
Зцілити травму війни: діти з Харкова про…

Про це інформує Depo.ua.

Психологічна програма "Хроніки героїв" розроблена на прохання батьків тих дітей, які пережили у Харкові російське вторгнення та бомбардування. Курс спрямований не лише на подолання наслідків стресу, з яким стикнулись маленькі харків’яни, а й на їхній усебічний розвиток. На заняттях тренери допомагають малечі зняти напруження, подолати страхи та тривогу, навчають поведінковій та емоційній саморегуляції. Окремий блок вправ у рамках курсу розраховано на розвиток пам’яті, уваги та уяви.

За словами директорки Гончаренко центру в Харкові Світлани Ісаєвої, в основу курсу покладено арттерапевтичні методики. "Мене тішить, що на кожному занятті є арттерапевтичні практики. Саме вони дають дітям можливість творчо рефлексувати свої страхи, обмінюватись емоціями, ділитися болем і тривогою. Діти, що пережили всі ці жахи, які випали на долю Харкова, не завжди можуть виговорити, висловити все, що відчувають - надто сильні травми залишає війна. Ми не зможемо стерти з пам’яті дітей обстріли та руйнування, котрі принесли окупанти, але ми прагнемо зцілити їхній біль", - каже Світлана Ісаєва.

Як зазначила психологиня Марія Шабаліна, курс створено для того, щоб відновити здоровий розвиток дітей. "Заняття, які поділені на вісім тематичних блоків, відновлюють здібності дітей, здатність довіряти, продуктивно спілкуватись, грати та навчатись. Робота в групі допомагає нашим маленьким героям знову навчитись сприймати світ позитивно, підтримувати одне одного та нести відповідальність за себе. Ми бачимо, що учасники тренінгу відкриваються. Всі ми працюємо для того, щоб перемогти страшні наслідки війни для дитячої психіки. Адже ці діти - майбутнє України!", - наголосила ведуча курсу.

"На заняттях ми були супергероями. І ми багато гралися в різні ігри. Це було весело. І потім ми намалювали свої жахи. Коли ми це зробили - вони вже стали не такі страшні", - поділилась 7-річна харківʼянка Емілія, відвідувачка Гончаренко центру.

Для довідки: Гончаренко центри — це найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних відкритих освітньо-культурних та волонтерських просторів. Мережа була заснована Олексієм Гончаренком у 2021 році для надання сучасної, якісної та доступної освіти українцям у різних куточках країни. Зараз у понад 20 центрах викладають англійську дітям та дорослим, готують підлітків до іспитів, проводять курси з фінансової та медіаграмотності тощо. З лютого 2022 року мережа переформатувалась у волонтерські хаби, які допомагають переселенцям та військовим, але також продовжує працювати в освітньому напрямку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme