Жумаділов викидає старих постачальників ЗСУ і заводить "обраних", ціна питання – 11 млрд, – Береза

Нові тендерні умови МО на постачання харчів для ЗСУ виписані таким чином, що виконати їх можуть виключно великі роздрібні торговельні мережі і ніхто інший

Жумаділов викидає старих постачальників…

Про це у Facebook пише колишній народний депутат Борислав Береза, передає Depo.ua.

"Про те, що все вже поділено "на колінці", свідчить навіть обсяг тендерів — вартість лотів "плаває" від 3 мільярдів гривень до 48 мільйонів. Хоча раніше вони розподілялися приблизно порівну", — зазначив Береза.

Майбутнім переможцям "Агенція закупівель у сфері оборони" (ДП "Державний оператор тилу") під керівництвом Арсена Жумаділова дає можливість заробити на 30% більше, адже під нових переможців ціна послуги з харчування солдата зростає з 107 грн до 137. Крім того, вартість доставки тепер теж має сплачувати держава, хоча раніше це був обов’язок постачальника. 

"Прописана й ціла низка вимог, які може виконати лише коло обраних. Наприклад, потенційний постачальник повинен мати 25 складських приміщень в одному регіоні. Що повний ідіотизм, адже юридична адреса військової частини, для якої замовляється їжа, частіше за все не збігається з реальним місцем перебування бійців", — зазначає він.

При цьому розробники нових умов забули вказати необхідну площу складів. 

"Виходить так, що власник 25 сараїв у Київський області може постачати товари до Харкова. А власник кількох складів по 2 тисячі квадратних метрів у Харківській області — вже ні", — пише Береза.

На його думку, "корупційним ризиком" або "зашитим відкатом" є й вимога "надання витягу з облікової системи, який містить не менше 400 різних номенклатурних позицій продуктів харчування", бо у нормативних актах взагалі не існує поняття "облікова система", але таким чином Жумаділов привласнює собі право особисто визначати відповідність документів. 

Також у Міноборони тепер вимагають "документальне підтвердження використання касових апаратів не менш як на 50% заявлених складів", і це ще раз підтверджує тезу про те, що тендерні умови виписані під роздрібні торговельні мережі: бізнес працює за безготівковими рахунками, торговельні мережі мають справу із готівкою.

Більше того, повідомляє Береза, згідно з новими умовами тендерів, потенційні постачальники тепер можуть отримати аванс у 50% відсотків (наприклад, 1,5 млрд від тримільярдного тендеру), і "тихо піти у ліс" з отриманим мільярдним "кредитом", адже тепер керівництво Міноборони вирішило прибрати норму про обов’язкову компенсацію вартості непоставленого товару. 

На його думку, на таких нових правилах держава може втратити загалом близько 11 млрд грн на рік.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme