Повітряна війна: Чому росіяни перейшли на обстріли дронами і як відповідатимуть ЗСУ

Війна на сході України поступово набуває обрисів війни третього тисячоліття і безпілотні літальні апарати (дрони) використовуються уже не лише для розвідки, а й для нанесення вогневих ударів

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Повітряна війна: Чому росіяни перейшли н…
Фото: УНІАН

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. Останнім часом у зведеннях з фронту почастішали згадки про використання бойовиками безпілотних літальних апаратів (БПЛА, або дронів) для нанесення вогневих ударів по позиціях українських бійців.

При цьому, бойовики приховують вильоти своїх дронів, запускаючи їх одночасно з безпілотниками ОБСЄ. Наші армійці розповідають, що провокації з повітря останнім часом окупанти влаштовують постійно, а керують дронами досвідчені військові, адже для цього потрібні певні навички.

Зокрема, 2 травня з безпілотного літального апарату противник скинув постріл ВОГ-17 над позиціями Об'єднаних сил поблизу населеного пункту Гнутове.

ВОГ-17 (абр. від рос. Выстрел Осколочный Гранатометный) – це гранатометний постріл калібру 30-мм, який являє собою осколкову гранату з детонатором миттєвої дії. Насамперед він призначений для стрільби з гранатомету АГС-17, але, як бачимо, знайшов своє застосування і в "повітряній" війні.

7 травня поблизу населеного пункту Старогнатівка противник застосував безпілотний літальний апарат, скинувши постріл ВОГ-17 над позиціями Об'єднаних сил.

"Мобільний зв’язок зникає, літають їхні безпілотники і проводять розвідку, коригують та скидають боєприпаси. Всі були в укриттях, особистий склад, якому я прокомандував зайняти позиції та укриття. Вони виконали мій наказ, але я, на жаль, добігти не встиг – спіймав кілька осколків", – розповів боєць 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Юрій, який 7 травня зазнав поранення під час одного з таких обстрілів.

8 травня противник також застосовував БПЛА для скидання пострілів ВОГ-17 неподалік Широкиного.

17 травня о 14:10, з напрямку від окупованого села Пікузи противник, застосовуючи безпілотний літальний апарат, скинув на українські позиції на ділянці оборони поблизу Водяного три постріли ВОГ-17.

Читайте також: Вихідні в ООС: Де росіяни обстріляли наші позиції з БМП і дронів (КАРТА).

Звісно, наші бійці також - не хлопчики для биття і досить регулярно збивають ворожі дрони. Один з них був продемонстрований 7 травня під час засідання Форуму ОБСЄ з безпекового співробітництва – безпілотний літальний апарат "Застава" російського виробництва. Цей новий безпілотник російських збройних сил з бортовим номером "405" був збитий 5 квітня поблизу Світлодарська. Даний тип БПЛА виробляється "Уральським заводом цивільної авіації" (Росія) та знаходиться на озброєнні ЗС РФ з 2013 року.

Збіг обставин це, чи ні, але приблизно у ті ж дні україно-турецькі ударні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2, які майже рік без діла простояли в ангарах, почали проводити тренувальні польоти.

Бойовий ударний безпілотник Bayaraktar TB2 може проводити розвідку бойових позицій ворога, розташованих на відстані до 4000 кілометрів, точно знищувати цілі з висоти 7 кілометрів та перебувати у повітрі 24 години.

Читайте також: Безпілотник-диверсант від зятя Ердогана: Що за зброю Україна купила в Туреччини.

Один з них 19 травня здійснив тренувальний переліт з аеродрому у Старокостянтинові Хмельницької області, через Ізяслав, Кунів і Здолбунів, Рівненській області до селища Новосілки. Звідти вже траєкторія польоту не була прямолінійною, що може означати, що оператори Bayraktar TB2 відпрацьовували різноманітні навчальні завдання із маневрування.

Таким чином, цілком ймовірно, незабаром можна очікувати бойові вильоти дронів Bayraktar TB2 і адекватну відповідь російським терористам на Донбасі. Адже не для того їх купували і збираються за ліцензією виробляти в Україні, щоб вони припадали пилом в ангарах Хмельниччини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme