За роки війни на Донбасі майже 400 бойовиків здались українській владі

З початку поточного року лише 16 терористів вирішили здатись
 

За роки війни на Донбасі майже 400 бойов…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Апостроф".

Зокрема, з серпня 2015 року та по теперішній час, українській владі добровільно здалися 383 сепаратиста з ДНР і ЛНР. В тому числі, 128 осіб в минулому році і 16 осіб з початку 2019 року.

Всі ці люди склали зброю в рамках програми СБУ "На тебе чекають вдома". Вона передбачає, що учасники незаконних збройних формувань можуть перейти на сторону України з найменшими втратами. І це поки єдиний шанс для сепаратистів, що не здійснювали тяжких злочинів (вбивств, тортур, згвалтувань, нападів на підприємства) законно вибратися з болота "русского мира".

Як підкреслили в СБУ, програма "не встановлює законодавчих гарантій і процедур звільнення осіб від кримінальної відповідальності", а лише передбачає консультативну допомогу цим людям у припиненні ними протиправної діяльності. В СБУ відзначили, що в цьому відношенні тісно співпрацюють з Національною поліцією, оскільки більшість правопорушень розслідуються саме поліцейськими. Для участі в програмі "На тебе чекають вдома" досить повідомити про свої наміри будь-яким зручним способом.

Поки дана програма - єдиний спосіб для сепаратистів "помиритися" з українським законодавством. Але в контексті повернення миру на Донбас, незабаром можуть з'явитися і інші можливості.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook