З початку окупації на Донбасі загинули майже 1000 мирних жителів

Починаючи з початку конфлікту на Донбасі в 2014 році в регіоні від вибухів мін загинули 977 цивільних осіб, і 1 528 громадян були поранені

Про це повідомила прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, пише Depo.ua.

"За даними МТОТ за період збройного конфлікту від мін та ВЗВ загинули щонайменше 977 цивільних осіб та 1528 – отримали поранення", – зазначив глава відомства Вадим Черниш.

Він також заявив, що на Донбасі досі заміновані тисячі квадратних кілометрів територій, на розмінування яких підуть десятиліття. При цьому обстріли з боку російських найманців ускладнюють процес розмінування.

У міністерстві впевнені, що в першу чергу необхідно здійснити заходи щодо попередження місцевого населення про забруднення мінами території, провести маркування цих територій, навчити, особливо дітей у навчальних закладах. На ці заходи держава вперше виділила цільове фінансування в 2019 році в розмірі 5 млн грн, розпорядником яких є МінТОТ.

В рамках фінансування буде проведено навчання і дорослих-працівників підприємств, аграріїв, інформаційні кампанії, маркування територій та інші.

Частина діяльності охоплюватиме всю зону ООС, а в громадах поблизу лінії розмежування будуть створені координаційні групи, які впроваджуватимуть комплекс заходів з протимінної діяльності. Попередньо для цього відібрано 10 громад: Станиця Луганська, Новоайдар, Тошківка, Щастя, Талаківка, Білогорівка, Курахове, Сартана, Волноваха, Комишувате.

Раніше повідомлялося, що з початку нинішнього року були зафіксовані 70 жертв серед цивільних на сході України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна