Юрист: Родичі жертв катастрофи MH17 подали чотири позови проти України

З боку родичів загиблих у літаку рейсу МН17 подані вже десятки позовів до судів, і чотири з них – проти України

Про це в ефірі телеканалу "1+1" розповіла юрист-кримінолог Ганна Маляр, передає depo.ua з посиланням на ТСН.

За її інформацією, усього подано 33 позови. 18 з них – проти екс-ватажка бойовиків "ДНР" Ігоря Гіркіна, багато позовів подано проти "Малайзійських авіаліній" і виробника "Боїнгів", чотири позови – проти України.

"Таке юридичне розмаїття говорить про те, що буде надзвичайно складно визначити когось одного винного. У цій трагедії є прямий винуватець – безпосередньо та особа, яка націлювалася, і та, яка віддавала команди, а також є і непрямі винуватці. І на жаль, Україна у цьому списку", - сказала Маляр.

При цьому юрист зауважила, що у позовах проти України не останню роль відіграє Росія. Так, перший позов був поданий громадянкою Німеччини, але росіянкою за національністю, яка свого часу емігрувала з Росії. Адвокатом по чотирьох справах проти України виступає німецький юрист Ельмар Гімулла, який декілька років був радником російського уряду. Він наполягає на тому, що Україна була відповідальна за свій повітряний простір на період, коли був збитий МН17, тому має відповідати.

Нагадаємо, Міжнародна група з розслідування катастрофи МН17 прийшла до висновку, що літак був збитий з контрольованої сепаратистами території Донбасу  з ЗРК "Бук", доставленого з території Росії і повернутого туди ж. 

В інтернеті вже зібрали версії України, Росії та Заходу про катастрофу авіалайнера "Боїнг" на Донбасі.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.   

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування вже довело: "Боїнг" був збитий ракетою з установки "Бук" з території, підконтрольної бойовикам. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme