Як на Росії "одягнули" українські "Дозори-Б" у власну броню з тріщинами

Російські ЗМІ розкручують скандал навколо українських бронеавтомобілів "Дозор-Б", на які замість польської броні встановлюють неякісну російську

Як на Росії "одягнули" українські "Дозор…

Українські виробники бронетанкової техніки виявилися втягнуті в черговий скандал. Російські ЗМІ масово розкручують історію з нібито закупівлею для виробництва бронеавтомобілів "Дозор-Б" російського бронелиста замість необхідного польського типу ARMSTAL-500.

Як на Росії "одягнули" українські "Дозори-Б" у власну броню - фото 1

Як на Росії "одягнули" українські "Дозори-Б" у власну броню - фото 2

Ситуація поки що зовсім незрозуміла. Якщо коротко - в ній присутні і волонтери, котрі побували на екскурсії на Львівському бронетанковому заводу, і інші незрозумілі елементи як експертиза металу в лабораторії ДП "Південмаш".

ДП "Львівський бронетанковий завод", на якому запускається серійне виробництво "Дозор-Б", вибрав польську броню типу ARMSTAL-500, яка використовується  компанією "Mista", що отримала в 2011 році ліцензію, при виготовленні польського аналогу "Дозору".

Контракт на імпорт 1000 т сталі, зазначеної марки для підприємств в Києві, Львові та Харкові уклав "Укроборонпром", причому 400 т вже отримано.

Російська преса повідомляє, що волонтерів, які побували на екскурсії на Львівському бронетанковому заводі  насторожили деякі дефекти: зварні шви на бронеавтомобілях, які нехарактерні для броньованої сталі і інформація про повне руйнування лобової броні, пробиття нижньої частини лобової броні кулею калібру 5,45 мм, руйнування броні нових українських машин від ударної хвилі.

Пізніше виявилося, що на Львівському бронетанковому заводі відсутнє відповідне маркування на аркушах, підготовлених до зварювання.

"Волонтери провели експертизу металу в лабораторії ДП" Південмаш ", де був зроблений висновок про те, що" ці зразки не відповідають ARMSTAL-500". Більш того, в приватній розмові фахівці лабораторії помітили, що хімічний склад і вміст домішок в досліджуваному зразку металу збігається зі сталлю російського Новолипецького металургійного комбінату ", - стверджує російська преса.

Як на Росії "одягнули" українські "Дозори-Б" у власну броню - фото 3

Тема потрапила в топи як результат несумлінного ставлення своїх же виробників до проблем своєї ж армії. Так, така проблема реально існує і українські ЗМІ і державні органи про це говорять прямо протягом останніх двох років після анексії Криму та протистояння на Донбасі.

Варто згадати, наприклад, гучні справи літа 2014 року, коли Генеральна прокуратура виявила порушення відразу на 17 військових заводах "Укроборонпрому". На тому ж Житомирському бронетанковому заводі, який, до речі, фігурує і в цій справі, були розукомплектовані 78 бойових машин.

З Київського бронетанкового заводу взагалі зникли 4 танки, вартість яких оцінили в 5,6 млн. грн., Були розукомплектовані 245 одиниць техніки.

Крім того, Харківська прокуратура відкривала кримінальне провадження за фактом розтрати державних коштів, призначених для закупівлі новітніх танків "Оплот" на суму 12,5 млн. грн.

Ці всі факти розслідувалися, були навіть вироки і люди отримали реальні терміни. Цього ми не приховуємо. Як і те, що грошовий дощ, який раптово пролився на військові заводи - забуті, нікому не потрібні, перетворені в минулі роки під майданчики для здачі приміщень в оренду, вкрай негативно позначився на їх менеджменті - люди просто побачили можливість для корупції. І з цим боремося.

Однак навряд чи варто розмірковувати про якість української бронетехніки росіянам, які толком не можуть зробити навіть позашляховик УАЗ

Всі сподіваюся прекрасно пам'ятають інцидент в травні 2016 року, коли в Сочі під час демонстрації Путіну нової техніки для Збройних сил Росії у автомобіля УАЗ заклинило ручку. Президент самостійно спробував відкрити двері машини, після чого йому на допомогу прийшов генерал з промовистим прізвищем Шевченко. Генерал також зазнав невдачі, а ручка в результаті відірвалася.

І це не кажучи вже про суперсучасний танк "Армата", який вже давно став приводом для жартів у військовому і привійськовому середовищі. Так, під час підготовки до параду 9 травня 2015 року танк двічі ламався в ході репетиції на підмосковному полігоні Алабіно. Згідно військових звітів, у танка відмовили "органи управління агрегатами трансмісії". Тоді цю поломку списали на солдатів - строковиків, які сиділи за штурвалом танку. Однак багато військових фахівців тоді прямо говорили про м'яко кажучи погану збірку дослідних машин. Мало того, були повідомлення про вибух одного танку на полігоні - правда, російське Міністерство оборони цього факту не підтвердило.

Тому ситуація з "Дозор" не виглядає такою вже жахливою - нормальний робочий процес. Якщо реально на серійні машини був поставлений бронелист не тієї якості, то компанія буде покарана насамперед фінансово. А якщо в цьому буде знайдений злий умисел виробника або підтвердяться наведені в російських ЗМІ схеми закупівлі - то буде відкрито і кримінальну справу, сумніватися в цьому не доводиться.

Як на Росії "одягнули" українські "Дозори-Б" у власну броню - фото 4

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme