Як на Чернігівщині з танками і гарматами відпрацьовували можливу війну з Росією

З 2 по 5 грудня на полігоні "Північ" тривають бригадні тактичні навчання, сьогодні їх відвідав президент України Петро Порошенко

На загальновійськовому полігоні оперативного командування "Північ" Сухопутних військ Збройних Сил України, у ході підготовки підрозділів до виконання завдань за призначенням, відбулися бригадні тактичні навчання з бойовою стрільбою за участі Президента України Петра Порошенка та керівництва ЗСУ, а також командувача Сухопутних військ ЗС США в Європі Кристофера Каволі та командувача Сухопутних військ ЗС Канади Жан-Марка Лантьє.

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу президента України.

Під час проведення навчань, які триватимуть ще кілька днів, відпрацьовуються умови наближені до реальних бойових, зокрема питання знищення противника у різних видах бою із залученням підрозділів Повітряних Сил ЗСУ, армійської авіації та підрозділів оперативного забезпечення.

"Як Президент і Верховний Головнокомандувач я хочу вам висловити щиру подяку за блискуче виконання завдань під час бойового злагодження і навчань", - сказав Президент по завершенню навчань.

Президент нагадав, що в умовах агресії в Азовському морі і Керченській протоці, яка була здійснена РФ проти України, та відповідно до пропозицій Воєнного кабінету та РНБО було запроваджено воєнний стан на 30 днів.

"Відповідно до заходів воєнного стану мною було прийнято рішення скоротити період бойового злагодження та забезпечити своєчасну передислокацію військ на місця можливого удару з боку країни-агресора. Мова йде не лише про ділянки українсько-російського кордону, а захист портів, захист узбережжя Азовського і Чорного морів, забезпечення кроків протиповітряного захисту", - розповів Глава держави.

За словами Президента, під час сьогоднішніх навчань військові показали високу дисципліну та майстерність, було продемонстровано високий бойовий вишкіл нової української армії.

"Це те, чого ми досягли за останні 4,5 роки і те як ми готові зустрічати ворога. В складну хвилину ви стоїте на захисті суверенітету і територіальної цілісності", - зауважив Петро Порошенко.

Командувач Сухопутних військ Збройних Сил Канади Жан-Марк Лантьє привітав з успішними проведенням навчань. "Канада стоїть пліч-о-пліч з Україною. Наші збройні сили пишаються, що мають можливість працювати з вами, багато чому вчитися у вас і ділитися з вами власним досвідом", - зауважив він. Жан-Марк Лантьє відзначив відвагу та професіоналізм українців.

Командувач Сухопутних військ збройних сил США в Європі Кристофер Каволі привітав з успішними навчаннями, які демонструють навички, дисципліну та майстерність українських військових. "Маю приємність працювати з українськими ЗС вже кілька років і для мене дуже приємно бачити розвиток вашої армії, високопрофесійних і багатофункціональних воїнів", - зауважив Кристофер Каволі.

Фото: Олександр Хоменко / depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна