"Встановлені факти віроломства": Прокуратура завела нову справу щодо оборони Донецького аеропорту

Офісом генерального прокурора внесено до ЄРДР відомості щодо ще одного злочину проти українських військовослужбовців під час оборони Донецького аеропорту – порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України)
 

"Встановлені факти віроломства": Прокура…
Фото: veterano.com.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу генпрокурора, передає Depo.ua.

"Прокурори додатково проаналізовали дані у кримінальних провадженнях, що розслідуються слідчими СБУ, за фактами грубого порушення норм міжнародного гуманітарного права учасниками незаконних збройних формувань РФ "ДНР". Мова йде про детальне вивчення обставин підриву будівлі Донецького аеропорту, загалом по обороні ДАП розслідується понад сотня злочинів, скоєних учасниками терористичних організацій проти українських військовослужбовців", – йдеться у повідомленні.

Як зазначають в Офісі генпрокурора, було встановлено, що в діях бойовиків та їх ватажків наявні ознаки віроломства, що прямо заборонено статтею 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року.

У прокуратурі нагадали, що 20 січня 2015 року бойовики запросили у військовослужбовців ЗС України, що обороняли ДАП, припинення вогню нібито з метою евакуації загиблих та поранених з поля бою. А насправді діяли з метою отримання військової переваги та прихованого ведення бойових дій. Перебуваючи в районі позицій підрозділів ЗС України, встановили вибухівку на елементи конструкції нового терміналу аеропорту. Після закінчення перемир’я бойовики, підконтрольні ЗС РФ, підірвали конструктивні елементи терміналу, внаслідок чого бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях будівлі обвалилася, ховаючи під собою українських захисників. Це другий зареєстрований факт щодо віроломства після Іловайської трагедії.

Санкція ч. 2 ст. 438 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічного позбавлення волі.

Нагадаємо, цьогоріч виповнюється п'ять років з дня завершення боїв за Донецький аеропорт

Довідка: Захист Донецького аеропорту тривав 242 дні, поки танками й артилерією супротивника не були знищені всі будівлі, здатні забезпечувати укриття для українських бійців. Історія оборони Донецького аеропорту, почалася 26 травня 2014 року, коли російські найманці, переважно чеченці, зробили першу спробу його захоплення. 22 січня 2015 року стало відомо, що новий і старий термінал Донецького аеропорту, башта управління — все, що могло послужити як опорний пункт оборони, повністю знищено, а українські військові виходять з території. За час оборони аеропорту 200 українських бійців загинули, 58 із них – в останні кілька діб у результаті підриву терміналу Донецького аеропорту. Ще пів тисячі отримали поранення.

У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79-ї, 80-ї, 81-ї, 95-ї окремих аеромобільних і 93-ї окремої механізованої бригад, 57-ї окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.

Читайте також: Донецький аеропорт: Як 242 дні і стали символом оборони України у війні з Росією

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme