Впритул до Донецька: Що за позиції захопили ЗСУ за Мар'їнкою (КАРТА)

Схоже, бійці Об'єднаних сил вирішили остаточно встановити свій контроль над усією "сірою зоною"
 

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Впритул до Донецька: Що за позиції захоп…
Фото - ТСН

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. 12 червня прес-офіцер 24-ої окремої механізованої бригади імені Короля Данила Назар Ільницький в ефірі Армія FM розповів, що військовослужбовці бригади закріпились на нових позиціях у Мар'їнці.

 

"Розвідники бригади зайшли в так звану "сіру зону" для того щоб покращити своє тактичне положення – відсунути свою глибину від місцевого населення. Спланували, розробили все до деталей та виконали. Це важливо, адже забезпечує більшу безпеку для населення, воно знаходитиметься набагато далі від лінії зіткнення", – пояснив Ільницький.  

 

За його словами, цей план розроблявся командуванням бригади та вищим командуванням.

 

За словами прес-офіцера, після цієї операції у Мар'їнці вже практично не залишилось так званої "сірої зони" і тепер до тимчасово окупованих Олександрівки та Донецька всього лиш від 100 до 250 метрів.

 

Коли саме бійці "королівської" бригади виконали цю операцію Ільницький не повідомив, однак у прес-центрі штабу ООС дали зрозуміти, що низку перших спостережних постів на околицях Мар'їнки наші бійці обладнали близько місяця тому. Після того українські піхотинці щоденно здійснювали інженерне дообладнання позицій, їх укріплення та розбудову. Таким чином зараз на напрямку у бік окупованого смт Олександрівка силами 24-ї бригади зведено повноцінні опорні пункти підрозділів.

 

У прес-центрі штабу ООС підтвердили, що завдяки зміцненню позицій підрозділи Об'єднаних сил тепер надійно контролюють визначену ділянку відповідальності фактично впритул до Донецька.

 

Підтвердив цю інформацію і військовий кореспондент ТРК "Україна" Олексій Кашпоровський.

 

"Українська армія практично повністю контролює Мар'їнку. Фактично позиції армійців тепер знаходяться усього в парі сотень метрів від Олександрівки і самого Донецька. А "сіра зона" пересунулася в Трудовський район. Завдяки просуванню "королівської" піхоти жителям Мар'їнки буде менше прилітати", – написав він у Facebook.

 

 

 

Як відомо, Мар'їнка, яка знаходиться у західному передмісті Донецька, в червні 2015 року стала місцем масштабного зіткнення між українськими і російськими терористами. Тоді українські частини відбили наступ бойовиків, проте не змогли повністю взяти населений пункт під свій контроль – частина його залишилася в "сірій зоні". І ось тепер "королівські" піхотинці посунули межі "сірої зони" трохи на схід.

 

Однак, не варто впадати в ейфорію і очікувати близького звільнення Донецька чи хоча б Олександрівськи. Адже подібне просування впритул до окупованих міст українські бійці здійснюють вже не вперше, і навіть не вдруге.

 

Зокрема, 19 січня 2017 року бійці з передової повідомляли, що наша армія підійшла до Дебальцевого на відстань 5-6 км, окопалася і зводить інженерні споруди.

 

Читайте також: Світлодарська дуга. ЗСУ підійшли ближче до Дебальцевого (КАРТА).

 

Аналогічна ситуація довкола Горлівки, де в листопаді 2017 року ЗСУ звільнили останні села "сірої зони" і підійшовши буквально впритул до міста.

 

Читайте також: Перспектива наступу: Що дасть ЗСУ звільнення Доломітного (КАРТА).

 

А Докучаєвськ взагалі ще з листопада 2016-го перебуває у напівоточенні. До того ж, за "Мінськом-1" він має бути під українським контролем.

 

Читайте також: Майже облога. До чого призведуть бої під Докучаєвськом (КАРТА).

 

Крім цього, 20 червня 2018 року надійшло повідомлення, що наша армія просунулася на 2 км в районі Жолобка і закріпилась на нових позиціях в сірій зоні. Крім цього сили ООС пройшли вперед східніше Жолобка, який опинився практично в оточенні. Тоді всім здавалося, що звільнення села від окупантів – це лише питання часу. Однак, пройшов майже рік, а "віз і нині там".

 

 

Та й під Мар'їнкою подібне посування також далеко не перше – 13 червня 2018 року поблизу силами ООС під контроль був взятий терикон з подальшим спорудженням на ньому нашого опорного пункту. Цей терикон є панівною висотою, в результаті чого тактичне розташування наших військ помітно покращилось, але, як бачимо, продовження довелося чекати цілий рік.

 

 

Хоча, звісно, позитив від такого просування є – жителі прифронтової Мар'їнки тепер зможуть дещо спокійніше спати. Плюс такий маневр мав значно покращити настрій самим бійцям, адже роками сидіти в окопах без будь-кого просування вперед важко з психологічної точки зору.

 

Отож, чим би не закінчилась дана героїчна епопея під Мар'їнкою, наразі її можна сміливо занести у розряд перемог і традиційно сподіватися, що далі буде.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme