Волкер пояснив, за яких умов можливо впровадити "формулу Штайнмаєра"

Спецпредставник США в Україні Курт Волкер заявив, що Захід не буде підштовхувати Україну до проведення виборів на Донбасі, доки території залишаються окупованими
 

Волкер пояснив, за яких умов можливо впр…

Про це він заявив в інтерв’ю ТСН, повідомляє Depo.ua.

"По-перше, я часто спілкуюся зі своїми французькими та німецькими колегами, і знаю, що вони не бачать можливостей для місцевих виборів у середовищі, яке досі контролюють російські сили. По-друге, у мене була розмова з моїми українськими колегами, і вони розуміють це також. Я не бачу сценарію, що Україну будуть підштовхувати до проведення виборів, коли території залишаються окупованими", – заявив він.

Ролкер пояснив, що реалізація "формули Штайнмаєра" можлива лише після того, як вибори відбудуться.

"Це те, що обговорювалося в "нормандському форматі" роками. Це те, що у день виборів, цей спеціальний статус для окупованих територій матиме лише попередню силу. Якщо вибори будуть визнані ОБСЄ вільними та чесними, тоді спеціальний статус стане постійним. Для того, аби мати вибори вільними та чесними, потрібне вільне, спокійне, безпечне середовище. Тож, безпека перш за все. Й поки ми не бачимо, аби Росія на це погодилася чи щось для цього зробила. Гадаю, кожен готовий сказати: "Ок, настав час, щоби формула запрацювала", але щоб прийти до цього, потрібно, аби Росія вивела війська. Мають бути розформовані нелегальні збройні формування, які підтримує Росія. Мають бути розташовані миротворці для створення стабільності або ж відновлена стабільність іншим чином, аби впровадити мінські домовленості. "Формула Штайнмаєра" починається з виборів, але спочатку ми маємо дійти до цієї точки, аби мати вільні вибори", – сказав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський планує здійснити розведення сил та засобів вздовж всієї лінії розмежування на Донбасі.

Раніше Курт Волкер заявив, що Росія не продемонструвала політичної волі завершити конфлікт на Донбасі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook