Війна з "Малоросією". Що змінить на фронті новий проект Кремля

Оголошення ватажка "ДНР" Олександра Захарченка про створення "Малоросії" може поставити хрест на "Мінську", якщо буде втілене у життя

Війна з "Малоросією". Що змінить на фрон…

Проект "Малоросія", який народився у голові Олександра Захарченка, не дивлячись на весь скепсис, цілком може ожити. Попри те, що на нього досить жорстко відреагували у Києві, Парижі та Берліні, від нього відхрестилася Москва, а в "ЛНР" навіть відмовилися брати у цьому участь, він цілком може дещо змінити ситуацію, в тому числі на фронті.

У "малоросійському" "конституційному акті" йдеться про заснування нової держави, яка є правонаступником України. Має бути розроблена конституція, а "Малоросія" бачиться федерацією, яка буде включати в себе регіони із широкою автономією. В цілому, цей продукт направлений на дискредитацію легітимності української влади. Втім, окрім Росії навряд чи хтось всерйоз на це відреагує. Проте, з чисто дипломатичного боку, проект "Малоросія" не міг народитися суто в голові Олександра Захарченка. Все схоже на те, що Кремль піднімає ставки у протистоянні із Заходом.

"Малоросія" - це спроба Росії вийти із "Мінського формату". Україну оголошують державою, що не відбулася. Вибори в "Малоросії" заборонені протягом трьох років... Запускається проект васального утворення як майбутньої частини Російської Федерації з прицілом на приєднання до РФ за кримським сценарієм. Проте, наразі все свідчить виключно про ілюзію цього приєднання "Донбасу-Малоросії" до Росії. Путін на це не піде, принаймні до виборів-2018. Ця ілюзія і є частиною гри із Заходом.

У що грає Кремль

У Путіна сьогодні мають декілька побоювань стосовно нового раунду дипломатичних переговорів із Заходом щодо України. Новим спецпредставником США з України став Курт Волкер, який завжди був вкрай жорстко налаштований щодо Росії. Цей дипломат близький до сенатора Маккейна. А той, як відомо, є символом антиросійської політики Вашингтона і навіть підтримує надання Україні летальної зброї. Волкер вже провів у Києві кілька днів і, цілком можливо, Москва дізналася щось, що її мало порадувало. Президент Франції Макрон також розпочав каденцію з великої активності щодо українського питання. Лідер Франції після зустрічі з Петром Порошенком запропонував боротися за "Мінськ", але для того, щоб вихід з глухого кута став реальним, необхідно, на його думку, виконати певні попередні умови. Серед них обмін заручниками, контроль над українсько-російським кордоном на Донбасі і так далі. Окрім цього Макрон попередив, що санкції будуть посилені у разі ескалації конфлікту, а також він вирішив активізувати нормандський формат.

Позиція США та Німеччини щодо підтримки України та "Мінська" так само грає проти Кремля. Додав занепокоєності Путіну і законопроект про реінтеграцію Донбасу, в якому "Л-ДНР" визнається регіонами, окупованими Росією.

Все виглядає так, що Москва намагатиметься втримати власну ініціативу у переговорах із Заходом і, як максимум, зруйнувати "Мінськ" і Нормандський формат, створивши на уламках новий, в ідеалі без України та на своїх умовах. Проект "Малоросія" цілком підійде для каталізатора цього процесу. Оскільки, у випадку не дуже успішних переговорів і торгів із Заходом, Москва залишає за собою право всіляко закривати очі і підтримувати державне утворення, що будуватиметься на Донбасі. Зрозуміло, що воно не увійде у склад Росії і сама Росія його не визнаватиме, але активно співчуватиме і буде ставитися з розумінням. Саме Росія може в будь-який момент дати старт переформатуванню "Л-ДНР", оновленню кадрових та інституціональних структур для більш надійного контролю над територією на тривалий час. Це включатиме і посилення військового угруповання. Заходу та Україні це не потрібно.

Не дивлячись на те, що на Заході продовжують всіляко захищати "Мінськ", в будь-який момент може відбутися прозріння, що цей формат зайшов у глухий кут. І Захід також може створити альтернативу, в якій Росія вже буде не на перших, а на других ролях. Це стосується і нормандського формату. І саме боротьба за збереження ролі арбітра рухає Москвою, оскільки у випадку вдалої комбінації Заходу, із арбітра Росія може перетворитися на агресора.

Що може бути на фронті

Не дивлячись на те, що наразі характер бойових дій на Донбасі є традиційним для літа - позиційна війна із роботою розвідгруп, диверсії, обстріли з мінометів та великокаліберної зброї позицій та населених пунктів без активних спроб наступу, - Росії потрібно "продати" Заходу "Малоросію". Якщо цей проект справді розглядається у якості козиря в торгах із Заходом, Росія має продемонструвати ескалацію конфлікту на Донбасі, винуватцем якої має бути Україна. Так само може бути показана неможливість діалогу між Україною та представниками "Л-ДНР", якого і так не було. І все це стане причиною створення "Малоросії" - своєрідного жесту від Донбасу, який хоче припинити "громадянський конфлікт", про що вже йдеться.

Як стало відомо Depo.ua із власних джерел у ЗСУ, на територію "ДНР" вже протягом кількох тижнів заходить нова техніка, а також велика кількість російських офіцерів, полковників. Наразі остаточна мета їхньої присутності невідома. Проте, цілком можна здогадуватися, що вони можуть займатися зокрема плануванням такої потрібної ескалації. Тим більше, що "Малоросія" теоретично означатиме можливість не дотримуватися "Мінська", оскільки це "утворення" не матиме жодного відношення до досягнутих домовленостей. Напрямків для поновлення активних бойових дій, насправді, багато. Втрачені терористами позиції під Жолобком, Авдіївка, Світлодарська дуга та Дебальцевський напрямок. Водяне під Пікузами та Павлополь. Та сама Кам'янка під Авдіївкою, яку активно обстрілювали з Крутої Балки та Василівки...

Чим більше буде активності від Заходу у вирішенні української кризи, тим більш різноманітними стануть відповіді Кремля і його донбаських маріонеток. І сьогодні ситуація із відхрещуванням від "Малоросії" Росії виглядає зондуванням реакції Заходу і попередженням. В будь-якому випадку співчуття до "Малоросії" може бути внесене у дипломатичну повістку дня, а від військової підтримки ніхто не відмовиться.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme