Війна дистриб’юторів може призвести до дефіциту в Україні систем відеоспостереження

Після того як Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 5 червня внесло компанії Hikvision та Dahua – двох китайських виробників обладнання для відеоспостереження, у України можуть початися проблеми з комплектуючим для БПЛА

Журналіст відділу новин
Війна дистриб’юторів може призвести до д…

Про це йдеться в статті Lenta.UA "Очі" для ЗСУ: хто лишає Україну без дронів та систем відеоспостереження", передає Depo.ua.

Журналісти зазначають, що компанії Hikvision та Dahua продають Україні більшість систем відеоспостереження.

"Йдеться, зокрема, про легендарні "Мавіки", де відео-начиння як раз виготовляють так звані "спонсори війни". Про що можна говорити, якщо 95% поставок відеокамер в підрозділи ЗСУ від волонтерів – це Hikvision та Dahua, а більшість БПЛА вітчизняного виробництва та морські дрони, що будуються в рамках проекту United 24 використовують відеокамери Hikvision?"  Ба більше. Єдина інтеграційна платформа регіональних систем відеоспостереження Національної поліції, яка вже об’єднує 7,7 тис. відеокамер і є першим в Європі рішенням по створенню національної мережі відеоспостереження, побудована на рішенні Hikvision", - говориться в матеріалі.

Журналісти зазначають, що апаратура цієї ж компанії забезпечує життєдіяльність системи захисту об’єктів критичної інфраструктури, охорона сухопутного кордону та берегової зони будується на обладнанні Hikvision.

"Ну, і найкумедніше: відео-камери компанії-"спонсора війни" (за версією НАЗК) є ключовим елементом захисту урядового кварталу", - розповідають журналісти.

"Як розповіли Lenta.UA інформовані джерела на ринку, є всі підстави стверджувати, що в цій історії ми є свідками банального "схематозу" - використання санкційної політики в корупційних схемах. Справа в тому, що зазначене рішення НАЗК стало результатом внутрішньої конкурентної боротьби постачальників обладнання для проектів "Безпечне місто" в Україні. Нагадаємо, йдеться про встановлення десятків тисяч камер відеоспостереження по всій території нашої держави задля можливості контролювати всі основні шляхи та боротися зі злочинцями. Фокус полягає в тому, що 85-90% всіх реалізованих проектів "Безпечне місто/Безпечна область" створені на обладнанні Hikvision (21,5 тисяч відеокамер по всій країні)", - говориться в матеріалі.

Заборона китайських виробників, зазначають журналісти, пов’язана з тим, що лобісти-дистриб’ютори просувають компанії-конкуренти. Утім, варто враховувати, що системи відеоспостереження з Китаю в середньому в 4 рази дешевші за аналогічні продукти інших країн.

За інформацією Lenta.UA, лобістом заборони китайських компаній в Україні виступала Агія Загребельська, яка зараз очолює в НАЗК напрям мінімізації корупційних ризиків в санкційній політиці попри те, що вона була звільнена з АМКУ у липні 2019 року на виконання рішення суду про скоєння корупційного правопорушення, згідно з яким їй заборонено 3 роки обіймати державні посади. Ще одна зацікавлена фігура – власник компанії "Айкю Дистрибуція" Антон Мешковой, який є дистриб’ютором засобів відеоспостереження інших компаній.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme