"Кайра" та "Богомол": Якими катерами хизуватиметься Україна у Туреччині

У Туреччині стартувала Міжнародна виставка озброєнь IDEF 2021, в якій бере участь і Україна

Журналіст відділу "Життя"
"Кайра" та "Богомол": Якими катерами хиз…

На нашому стенді представлятимуть продукцію компанії, що входять до концерну "Укроборонпром".  Серед наших експонатів – вже відомі в Україні і у світі ПТРК "Скіф", реактивний снаряд "Вільха", керований артснаряд з лазерним самонаведенням "Квітник-Е", крилата ракета Р-360 "Нептун". 

Український стенд в Туреччині

Фото: Facebook/"Укрспецекспорт"

Втім, будуть на українській експозиції і менш розтиражовані експонати, які наразі існують тільки на рівні макетів. Серед таких, зокрема, два водні засоби – ракетний катер "Богомол" проєкту 58208 і багатофункціональний катер "Кайра-150". 

Depo.ua пропонує згадати, що це за засоби, на якій вони стадії готовності і чим можуть зацікавити потенційних іноземних покупців. 

Багатофункціональна платформа "Кайра-150"

Ця платформа – постійна учасниця різноманітних експозицій, вперше ж її презентували у 2019-му, на виставці "Зброя та безпека" в Україні. Її розробник – "Дослідно-проєктний центр кораблебудування" у Миколаєві. 

Кайра

Платформа багатоцільова, її можна використовувати для цілої низки катерів, і не лише бойових. "Укроборонпром" запропонував імпровізовані моделі протидиверсійних, протимінних, охоронних, пошуково-рятувального, протипожежних, водолазних, навчальних та санітарних катерів.  Загалом представили 9 потенційних моделей. За задумом розробників, катери покривали б потреби Міноборони, Держприкордонслужби та ДСНС. 

На базі платформи у 2018-му планували будувати вітчизняний протимінний корабель за програмою "Бурштин". Однак останні роки про нього нічого не чути. 

Задумували її і як бази для альтернативи американським Island, втім, "Кайра-150" все ще на стадії проєкту, а з Island до кінця року в ЗСУ планують сформувати дивізіон.  Хоча розробники стверджують, що український проєкт здатен обійти конкурентів. 

В тому числі, серед плюсів плавзасобу – можливість розмістити артилерійське озброєння, ракети малої дальності чи мінно-пошукові комплекси та рятувальне обладнання. При цьому різноманітне військове начиння не заважатиме екіпажу почуватися комфорно. Спокійно ж пережити морську негоду має допомогти гіроскопічний заспокоювач, що гарантує відносну безпеку людей та більш прицільну стрільбу. 

Ракетний катер "Богомол"

Ще один проєкт "Дослідно-проєктного центру кораблебудування" представили минулого року. Позиціонують його як малий ракетний катер з використанням новітніх технологій. 

Богомол

Ілюстрація розробника

Максимальна швидкість катера в режимі повітряної подушки – понад 50 вузлів. Дальність ходу, за умов пересування на економній швидкості – 600 морських миль. Катер оснащений комплексом РК-360 – двома ракетами "Нептун" та артустановкою. За задумом, катер має вести тактичну розвидку або ж чергування, виявляти та вражати кораблі з ворожими військовими. Цілі машина виявлятиме за допомогою пасивного радіотехнічного комплексу "Монолог" від київського НДІ радіолокаційних систем "Квант-РС". 

У проекті передбачено використання стелс-технологій, що робить катер менш помітним для ворога. Корупус хочуть виготовляти з алюмінію, а надбудову – з композитного матеріалу. Стверджують, що таке поєднання дозволяє досягнути двох цілей – створити легкий засіб і знизити радіолокаційну помітність у півтора-два рази, порівняно зі стандартними засобами. Але з композитними матеріалами можуть виникнути певні складнощі, оскільки таке виробництво для країни відносно в новинку. При цьому легкість катеру забезпечуватимуть, в тому числі, вітчизняні надлегкі серійні газові турбіни потужністю 3500 кВт. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme