Вибух у Києві. За що могли вбити начальника ГУР Міноборони

Сьогодні в Києві підірвали авто з начальником резерву ГУ розвідки Міноборони 

Вибух у Києві. За що могли вбити начальн…

Внаслідок вибуху військовослужбовець загинув. Згодом стало відомо, що загиблий - начальник резерву ГУ розвідки Міноборони Максим Шаповал, 1978 року народження. Поліція відкрила справу по ст. 258 "теракт". Відомо, що в автомобілі спрацював вибуховий пристрій, проте на момент написання статті, який самий - не повідомлялося.

За почерком це вбивство нагадує підрив автомобілян Тойота Ленд Крузер 31-го березня у Маріуполі із полковником СБУ, заступником начальника головного відділу контррозвідки Донецького управління Олександром Хараберюш. Тоді спрацював саморобний вибуховий пристрій.

Між іншим, за пошкодженнями авто, сьогоднішній вибух, так само як і маріупольський, нагадують підрив журналіста Павла Шеремета.

Про Максима Шаповала майже нічого не відомо, оскільки людина мала відношення до розвідки. Втім, певні версії цього вбивства вже озвучуються. Зокрема, колишній начальник Управління військової контррозвідки СБУ та екс-начальник Головного управління розвідки Міноборони Олександр Скіпальський вважає, що така трагедія могла стати наслідком роботи бойовиків чи тих самих російських спецслужб. Головна причина - помста за вдалі операції нашої розвідки та спеців, внаслідок яких були вбиті Моторола, Гіві та ряд інших "шишок" в "Л-ДНР".

Насправді, така версія здається не тільки найбільш простою для сприйняття більшістю людей, але і реальною.

Максим Шаповал керував підрозділом, який приймав участь в захисті інтересів України на окупованих територіях, брав участь у бойових діях на Донбасі. І хоча діяльність спецназу ГУР засекречена із зрозумілих причин, як і участь самого Шаповала у плануваннях різного роду операцій, наша розвідка в умовах війни у тилу не відсиджується. І загадкові смерті бойовиків, вибухи військових складів у Донецьку та взагалі на окупованій території, про що повідомляють самі бойовики, а також захоплення у полон російських військових є наслідком, в тому числі, роботи розвідки.

Зрозуміло, що ворожі спецслужби у відповідь на це використовують власні канали, щоб дізнатися причетність окремих офіцерів до цих операцій. В історії з вибухом Хараберюші в Маріуполі тоді майже одразу стало зрозуміло, що за цим стоять бойовики. Як мінімум тому, що командир бандформування "Восток" Олександр Ходаковський в 2016-му році відкрито погрожував Хараберюші за проведення вдалих операцій, а після підриву співробітника СБУ у "Фейсбуці" практично взяв відповідальність за це.

Окрім цього, варто нагадати, що на Росії в серпні 2016-го звинувачували Україну, а саме співробітників спецназу ГУР у загибелі співробітника ФСБ на кордоні Криму. Мова про історію із затриманням "українських диверсантів", серед яких був і колишній АТОвець, волонтер Євген Панов, взятий в полон у ході операції ФСБ.

На Росії ж сьогодні активно почали качати тему про підрив автомобіля ОБСЄ поблизи Пришиба. Мовляв, до цього також були причетні співробітники ГУР, і зараз просто прибирають тих, хто щось знав. Щоправда, підрив стався на окупованій території Донбасу, а про маршрут слідування авто знали російські військові представники в СЦКК.

Варто відзначити, що окрім диверсійної діяльності може існувати й інша версія, яка стосується корупційної складової, внутрішніх розбірок. За словами Олександра Скіпальського, йому невідомо, чи міг загиблий Шаповал мати стосунок до контрабанди у зоні АТО. Проте корупція, як правило, витікає із форми зловживання владою. Але таку версію, як й інші, мають розглядати слідчі.

В будь-якому разі, черговий вибух в столиці і загибель військового мають надати керівництву наших спецслужб та розвідки їжу для роздумів. Попередити такі одиничні акції практично неможливо на місці. За словами Олександра Скіпальського, для того, щоб ускладнити діяльність ворожих спецслужб і хоча б знизити імовірність повторення таких історій потрібно посилити контррозвідувальну боротьбу. Зокрема, зробити все можливе, щоб наших агентів у силових структурах ворога (бойовиків та Росії) стало більше, а їхня робота була якіснішою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme