В ОРДЛО залишилося в 4 рази менше школярів, - дослідження

У загальноосвітніх школах в окупованій частині Донбасу катастрофічно не вистачає учнів

Depo.Війна
24 жовтня 2017 13:50
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у дослідженні "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України", проведеному спільно Центром вивчення Росії та окупованих територій і виданням "Ділова столиця", передає Depo.ua.

За даними дослідження, 1 вересня 2017 року тільки на окупованій частині Донеччини не відкрилися 111 шкіл. Як пояснює окупаційна влада, ці школи або "розташовані близько до лінії розмежування, або не відновлені".

Але і в тих школах, які відкрилися, не вистачає учнів. Про це свідчать повідомлення з місць. Зокрема, у школах Донецька з кожних чотирьох паралельних класів залишився один.

Інтернет-видання gorlovka.ua розповіло, як розпочався новий навчальний рік в кращій школі Горлівки - загальноосвітній школі №1. До 2014 р. вона була переповненою, навчання в ній проводилося у дві зміни, тому що не було можливості вмістити всіх дітей в одну зміну. Школа вважалася дуже сильною, і туди прагнули віддати дітей з усього міста. А зараз вдалося набрати лише один перший клас з 18 дітей.

Зрозуміло, що за чотири роки кількість дітей шкільного віку не могла настільки різко скоротитися через природні фактори. Головна причина зменшення кількості учнів полягає в тому, що значна частина молодих сімей з дітьми виїхала з окупованих територій.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна