В ОБСЄ похвалилися, як багато зробили для урегулювання конфлікту на Донбасі

Кроки ОБСЄ щодо деескалації конфлікту на Донбасі свідчать про ефективність ОБСЄ

Таку думку висловив генеральний секретар Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) Ламберто Заньєр, передає depo.ua з посиланням на статтю "Коммерсант".

"Криза в Україні і навколо неї - лише одне з останніх проявів більш глибокої недуги, яка назрівала протягом деякого часу. Незважаючи на всі наші досягнення в таких ключових областях європейської безпеки, як контроль над озброєннями, заходи зміцнення довіри, запобігання криз та вирішення конфліктів, нам не вдалося забезпечити безумовне дотримання принципів, встановлених 40 років тому для того, щоб регулювати наші взаємини і створити якщо не справжнє співтовариство безпеки, то хоча б бачення спільного простору безпеки в регіоні ОБСЄ. Політичні погляди, культури і інтереси знову виглядають взаємовиключними", - зазначив Заньєр.

Але, як запевняє автор статті, складність нинішньої ситуації не повинна зупиняти.

"Подивіться, чого вдалося досягти ОБСЄ навіть в розпал підвищення напруженості. Реагуючи на кризу в Україні і навколо неї, наші держави-учасники змогли прийти до консенсусу, щоб санкціонувати розгортання спеціальної моніторингової місії. Завдання, покладені на ОБСЄ в рамках Мінських угод, свідчать про дієздатність, авторитет і невиліковну значущість організації. Спостерігачі ОБСЄ на місцях роблять кроки по деескалації конфлікту, в той час як робота тристоронньої контактної групи, що діє за сприяння ОБСЄ, спрямована на пошук стійкого політичного рішення", - запевняє генсек ОБСЄ.

Він також переконаний, що діяльність моніторингової місії підтвердила репутацію ОБСЄ як "неупередженого посередника".

"ОБСЄ займається наведенням мостів і служить всеосяжною платформою для спільних дій. Нам необхідно активізувати політичний діалог між державами-учасниками і працювати над відновленням взаємної довіри. При цьому необхідно брати до уваги, що всеосяжний інструментарій ОБСЄ і її стійка репутація неупередженого спостерігача і нейтрального посередника поряд з її відкритістю і гнучкістю є ключовими порівняльними перевагами, як це знову явно продемонстрували наші дії у відповідь на кризу в Україні і навколо неї", - пише Заньєр.

"Ще одна явна перевага ОБСЄ - її всеосяжний підхід до безпеки. Організація відома своїм найдосконалішим у світі режимом контролю над озброєннями і методологією спостереження за виборами, що стала світовим еталоном. Вона здатна оперативно реагувати на нові загрози безпеці, що часто ставить нас в авангарді подій. Всього лише кілька тижнів тому наші держави-учасники домовилися про нові заходи зміцнення довіри з метою підвищення кібербезпеки, в результаті чого ОБСЄ випереджає в цій області інші організації. Це вселяє оптимізм і, я сподіваюся, послужить хорошим провісником майбутньої співпраці в області безпеки в регіоні ОБСЄ", - йдеться у публікації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme