У Совфеді Росії заявили, що їхні офіцери можуть повернути в СЦКК під українські гарантії

Голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов прокоментував спільну заяву президента Франції Еммануеля Макрона і канцлера Німеччини Ангели Меркель, які закликали повернути російських військових до складу Спільного центру з контролю і координації на сході України (СЦКК)

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на RT.

"Нинішня заява, як і попередні йому аналогічні демарші Польщі та ряду інших країн ЄС, вичерпним чином підтверджує, що російські військовослужбовці, які діяли відповідно до наявного мандатом в СЦКК, були реальною, а, може, і єдиною силою, яка якось знижувала напруженість і не давала протистояння на лінії зіткнення мати якісь незворотні форми", - сказав він.

Косачов також нагадав, що "виведення російських військових зі складу СЦКК вимушене". Таке рішення, додав він, було обумовлено тими неможливими умовами роботи, які створила українська сторона.

"Російські військовослужбовці останнім часом не мали доступ до лінії зіткнення, не могли виконувати свою місію, а умови їх перебування, коли вони під конвоєм ходили в їдальню, були просто принизливими. Робота наших військових в СЦКК - це, зрозуміло, дуже важлива умова, щоб не гинули люди, тривала робота по деескалації ситуації. Але щоб це відбувалося, повинні бути забезпечені всі необхідні умови. А це вже питання не до російської, а до української сторони. Тобто відповідні звернення і демарші повинні бути адресовані не до Росії, а до України", - підкреслив він.

За словами сенатора, якщо російським військовим будуть забезпечені відповідні умови роботи, то їх повернення до складу СЦКК цілком ймовірно.

"Якщо українська сторона надасть вичерпні, що підлягають моніторингу і контролю з боку міжнародного співтовариства гарантії, що російським військовослужбовцям в СЦКК будуть забезпечені безперешкодні умови для виконання їх місії, повернення наших військовослужбовців в Спільний центр цілком можливий і, з моєї точки зору, дуже бажаний", - резюмував Косачов.

Нагадаємо, 19 грудня всі російські і українські офіцери з Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню перетнули лінію зіткнення і виїхали з окупованої території Донбасу.

Заступник голови Луганської обласної ВЦА Юрій Клименко зауважив, що вихід російських офіцерів з СЦКК зводить нанівець досягнуті раніше домовленості щодо ремонту та відбудові зруйнованих об'єктів життєдіяльності по всій лінії розмежування.

При цьому 20 грудня у Мінську російська сторона заявила про готовність повернути своїх офіцерів у Спільний центр по контролю і координації режиму припинення вогню на Донбасі, однак висуває низку умов.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme