Стратегічна допомога: Що за військові об'єкти будують США в Україні

Військовослужбовці флоту США будують в Україні низку нових військових об'єктів, і не лише

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Стратегічна допомога: Що за військові об…
Фото: ВМФ США

Днями прес-служба 133-го Військово-морського мобільного будівельного батальйону ВМФ США оприлюднила низку світлин з України, з яких видно, що військовослужбовці флоту США будують нові об'єкти для потреб нашої армії.

На фото видно американських військових і спеціальну інженерну техніку американського підрозділу. Точне місце не повідомляється, однак пейзаж на фоні (південна рослинність, лиман або озеро) дозволяє припустити, що це південь України.

Флот

Відомо, що в Україні в рамках матеріально-технічної допомоги США будують низку об'єктів для українського флоту – в Миколаєві та Очакові Миколаївської області.

Зокрема, у 2019 році військові будівельники із США вже звели та передали в експлуатацію на військово-морській базі ВМС ЗСУ в Очакові Морський операційний центр та ангар для обслуговування катерів.

Ангар для обслуговування катерів

Будівництво цього Центру стартувало у липні 2017 року і повністю велося за рахунок дербюджету США. Роботи здійснювались силами військових будівельників флоту США. Основна мета будівництва – удосконалення інфраструктури місця базування, підвищення рівня оборони території флоту.

Читайте також: База в Очакові. Навіщо США будують в Україні центр ВМС.

У найближчому майбутньому в рамках вже згаданої матеріально-технічної допомоги Україні, США мають побудувати ще низку об'єктів:

- Новий пірс на базі ВМС в Очакові

- Казарму для морських піхотинців в Миколаєві

- Інші об'єкти для ЗСУ та Нацгвардії.

Очікується, що роботи будуть здійснювались силами все тих же військових будівельників флоту США, а також американської компанії KVG.

Військові будівельники тут знаходяться на ротаційній основі, так роботи розпочинав 133 Військово-морський мобільний будівельний батальйон (Naval Mobile Construction Battalion 133), згодом його змінив 11 Військово-морський мобільний будівельний батальйон (Naval Mobile Construction Battalion 11).

Компанія KVG у цьому процесі здійснює організацію та супровід робіт, зокрема доставку будівельних матеріалів від українських виробників.

Читайте також: Посунути Росію на Азові: Якою буде база ВМС у Бердянську.

Авіація

Крім цього, інженерно-аеродромні батальйони Повітряних сил ЗСУ отримають військово-технічну допомогу від уряду США. Вона має надійти вже найближчим часом. Очікується, що це буде сучасне технічне обладнання, агрегати для ремонту штучних покриттів військових летовищ.

Обладнання й техніка вже проходять процес розмитнення і облікування в інженерно-аеродромному управлінні командування Повітряних сил.

Наразі цю техніку у можуть отримати дві частини:

- 28-й окремий інженерно-аеродромний батальйон Повітряного командування "Південь" (Миколаїв)

- 352-й окремий інженерно-аеродромний батальйон Повітряного командування "Захід" (Хмельницький).

Завданням інженерно-аеродромних батальйонів є відновлення існуючої інфраструктури летовищ, а також будівництво нових аеродромів.

До речі, у 2019 році військові будівельники із США в ході навчань Sea Breeze допомагали у відновленні злітно-посадкової смугу військового аеродрому в Миколаєві. Вони демонтували зруйновані плити, а на їхньому місці сформували арматурну сітку та залили її бетоном для формування нової плити.

Американська вудка

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її лише раз. Дай їй вудку та навчи ловити рибу, і вона буде ситою завжди", – говорить давньо-китайська мудрість. Власне, щось схоже роблять американці в Україні.

Спочатку вони своїми силами і своєю технікою відновлюють/будують нам об'єкти військової інфраструктури (дають рибу), а потім надають свою техніку і технології для того, щоб ми далі робили те ж саме вже самі (дають вудку і вчать ловити рибу).

А там хто знає – може колись ми й доростемо до того, що на території України з'явиться військова база США. Не дарма низка військових фахівців стверджують, що якби така база з'явилась в Україні до 2013 року, то війни на Донбасі не було б, а Крим досі був би українським.

Читайте також: Чи буде в Україні постійна база США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme