Звільнені полонені у Києві: Що відомо про колишніх бранців бойовиків

Сьогодні з полону "ЛДНР" звільнили чотирьох українців. Їх доправили з Ростова-на-Дону у Мінськ, де передали українській стороні. Тепер вони прибули у Київ

Звільнені полонені у Києві: Що відомо пр…

Колишніх бранців доправили у Київ приватним літаком. 

За словами військового аналітика Юрія Бутусова, видали тих "кого, на думку противника, їм не шкода, тих, хто сидить в полоні досить недовго". 

ФОТО: Українська правда

Depo.ua зібрав факти про звільнених бранців бойовиків.

Максим Горяїнов - 34-річний старшина 53-ї бригади, потрапив в полон 22 травня, коли машина з вісьмома військовослужбовцями ЗСУ проїхала наші блок-пости і приїхала в полон до ворога. А ось його 7 товаришів не видають.

"Як сталося, що вони вирішили скоротити прокладений маршрут – поки невідомо, як і той момент, чому на КПВВ у них не питали напрямки і цілі поїздки на лінію розмежування", – писала тоді волонтерка Дар'я Андрусенко-Нікотюк.

Як акцентувала на своїй сторінці у Facebook дружина одного з полонених Олена Дуванова-Рожкова,  саме Горяїнов був за кермом авто, коли воно заїхало на підконтрольну бойовикам територію. 

"Пан Медведчук визволив одного з восьми українських військовослужбовців, які нещодавно потрапили в полон, Горяїнова Максима. Що б все розуміли, ця людина була за кермом і сприяв тому, щоб машина з військовими, серед яких мій чоловік, Дуванов Кім, заїхала на підконтрольну територію . Ось, кого визволяє Медведчук ", - написала дружина військового. 

Але існує і думка, що в авто часто є "старший машини", який визначає, куди їхати групі.  Тим паче, що помилитися військові могли і без злого умислу, адже при виборі дороги часто не мають чітких орієнтирів. 

33-річний Яків Веремейчик з 14-ї бригади потрапив в полон в травні 2018 го разом з Юрієм Євтушком. За первинними даними, їх з напарником підозрювали в переході на сторону ворога. Однак у Веремейчика залишилася сім'я, дружина, двоє дітей, вони підтримують контакт. Сім'я впевнена, що бійців захопили вночі, коли вони були в секреті. Євтушка видавати не збираються.

Як розповів в ефірі "112 Україна" брат Веремейчика Богдан Муха,  до війни той працював слюсарем в іноземній компанії інвестицій. Влітку 2016 року він пішов на контракт, а з вересня того ж року перебував у районі АТО як командир БМП-2. Остання ротація була у квітні 2018 року. 

Востаннє Веремейчик бачив брата приблизно в січні 2017 року, а востаннє говорив по телефону з рідними за кілька днів до полону. 

Дмитро Великий потрапив в полон у вересні 2016- го. Про нього мало що відомо, в базі розшуку "миротворця" значився як дезертир.

Інформацію підтвердила речниця СБУ Олена Гітлянська під час зустрічі звільнених полонених в Міжнародному аеропорті "Київ" ім. Сікорського.

"Є така людина, яка відповідно на підставі рішення суду була оголошена в розшук", — повідомила Гітлянська, відповідаючи на запитання про порушену справу щодо одного з звільнених українців.

Гітлянська акцентувала, що ця інформація опублікована на сайті МВС.

"Справу веде військова прокуратура. Звичайно, ми повідомили військовій прокуратурі, слідчі будуть здійснювати всі необхідні заходи, але щодо запобіжного заходу, щодо подальших дій буде вирішувати слідчий військової прокуратури", — заявила вона.

30-річного бранця засудили за "терористичну діяльність", він перебував у колонії в Макіївці. 

Едуард Міхєєв - цивільний, в жовтні 2017-го його звинуватили в "державній зраді" і співпраці з СБУ в Луганську. 55-річного полоненого утримували у "Словʼяносербській виправній колонії". 

Нагадаємо, що Медведчук заради піару "Оппоплатформи" вирішив за домовленістю з кумом звільнити чотирьох українських полонених - трьох військових і одного цивільного.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme