Перші за 23 роки: Що за керовані ракети випробували українські пілоти на Волині

У Міноборони взялися за модернізацію авіаційних ракет

Перші за 23 роки: Що за керовані ракети…

Вперше за 23 роки на полігоні "Повурськ", що на Волині, фронтовий бомбардувальник СУ-24М здійснив ураження наземних цілей керованими авіаракетами Х-29Л та Х-29Т.

"Польоти виконував льотний екіпаж Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки в складі льотчика-випробувача полковника Сергія Чижа та штурмана-випробувача підполковника Віталія Шуляка", - йдеться у повідомленні Міноборони.

За роки війни на Донбасі актуалізовалося питання удосконалення засобів ураження високозахищених об’єктів противника. Тож в інституті взялися за модернізацію ракети Х-29 класу "повітря-поверхня". Аби ж зрозуміти, як і що модернізувати, провели низку випробувань.

Depo.ua зібрав інформацію про ракету, яку "реанімують" українські інженери. 

Отже, Х-29 - ракета малого радіусу дії, яку почали виробляти ще у СРСР, у 1980-му. Розробили ракету у московському КБ "Вымпел".  Виготовляли на кількох підприємствах. В тому числі, на ДАХК "Артем". 

Ракета створена для знищення укріплених цілей. Зокрема, мостів, залізобетонних споруд, бетонні злітно-посадкових смуг, підводних човнів у надводному положенні, кораблів. 

Модифікація Х-29Л має лазерну систему самонаведення. Через те, що головка самонаведення значно менша за діаметр засобу, ракета створена у формі пляшки. 

Лазер підсвічує ціль, завдяки чому система і фокусується. Головка "транслює" зображення на екран в кабіні пілота. 

Максимальна дальність - 8-10 км, хоча є випадки успішного використання ракет і на більшу відстань. 

Працює з "простими" цілями - за ясної погоди вражає укриття для літаків, промислові споруди, мости, склади.  

Х-29Т має телевізвйну головку самонаведення "Тубус-2": відеокамера обладнана системою стеження за ціллю та обчислювальним блоком. Останній фокусується на цілі та скеровує дії ракети. Системна автономна, тому після пострілу літак може залишити зону протистояння. Хоча перед пуском ракети пілот має підтвердити обрану ціль. 

У гарну погоду система може керуватися, в тому числі, тінню від об'єкта. Тому ракета підходить для ураження замаскованих цілей. На відстані п'яти кілометрів може використовуватися для точкових уражень - наприклад, попадання у вікна обраної будівлі.  З цієї відстані ймовірне відхилення становить 2,2 метри. 

Власне, через солідний вік перевагою ЗСУ у протистоянні з росіянами стати не може, адже це найбільш поширена ракета у радянських, а згодом і російських літаках. Втім, модернізація здатна неабияк розширити спектр можливостей для її використання.  Тим паче, що ракета модульна - тому її вдосконалення може бути відносно дешевим та короткотривалим процесом. 

Втім, у роботі з цією зброєю українці не новатори. Ракети всіляко намагаються вдосконалити у декількох країнах, хоча і зберігають інновації у таємниці. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme