Шахти ОРДЛО отримують мізер за видобуте вугілля, - дослідження

Шахти ОРДЛО отримують менше 1/5 від кінцевої ціни реалізації видобутого вугілля

Про це йдеться у дослідженні "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України", проведеному спільно Центром вивчення Росії та окупованих територій і виданням "Ділова столиця", передає Depo.ua.

В нових схемах легалізації вугілля, видобутого на окупованих територіях, самим шахтам дістається мізерна частка - всього 15-18% від ціни кінцевої реалізації.

Якщо до 2017 року вугілля на цих шахтах закуповували по $50-55 за тонну, то зараз ВТС платить за нього по $25 за тонну, а потім перепродує на Росії вже по $70-80 за тонну. При цьому залишається достатній лаг для подальшого експорту - наприклад, в Україні цей антрацит купують по $130-140 за тонну. Але, в будь-якому випадку, самим видобувним компаніям дістаються суми, яких достатньо лише для підтримки виробництва та виплати невеликих заробітних плат.

Що стосується перспектив, то при будь-яких формах збуту вугільної продукції з "ДНР" і "ЛНР" немає і натяку на капіталовкладення та інвестиції в цю галузь. В таких умовах видобуток на місцевих шахтах утримується за рахунок тієї модернізації, яку встигли провести до 2014 року.

Головний обсяг робіт у цьому напрямку було зроблено на вугледобувних об'єктах ДТЕК. Наприклад, у об'єднаннях "Ровенькиантрацит" і "Свердловантрацит" сукупний річний обсяг інвестицій до війни перевищував 1 млрд грн. Але навіть там, за нинішніх умов роботи, тобто фактично на виснаження, тільки з поточними ремонтами та без освоєння нових лав, видобуток вугілля вже почав скорочуватися саме з технологічних причин, і цей процес буде наростаючим.

Нагадаємо, в 2014 р. в Україні сталася революція і було повалено президента Віктора Януковича, Росія ж, скориставшись паралічем центральної влади, захопила Крим і спровокувала сепаратистський заколот на Донбасі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme