Російські юристи організовано завалюють ЄСПЛ тисячами заяв проти України, – ЗМІ

Адвокати з Росії та окупованих територій сплановано подають тисячі заяв проти України від імені жителів ОРДЛО до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) 

Редактор стрічки новин
Російські юристи організовано завалюють…
Фото: ЕРА

Як йдеться у розслідуванні журналістів проекту "Схеми", передає Depo.ua.

Саме через такі дії Росії Україна опинилася у трійці країн, в яких масово скаржаться на порушення прав людини. Автори розслідування також припускають, що така спланована кампанія може мати на меті перевантаження самого ЄСПЛ з метою його дискредитації як інституції.

Серед юристів, які масово направляли скарги до ЄСПЛ – росіяни з приватної адвокатської компанії-партнера Мін’юсту РФ, а також юристи з окупованих територій Донецької та Луганської областей, підконтрольні Москві. Серед них, зокрема, юристи організації ексдепутата від Партії регіонів Олега Царьова, якого СБУ звинувачує у державній зраді, й адвокати, які співпрацювали з Громадською палатою Росії й підозрюються українською прокуратурою у фальсифікації звернень до міжнародних судів.

Журналістам вдалося виявити, що близько шести тисяч скарг, пов’язаних із військовими діями на сході, із загальних десяти тисяч скарг проти України, які перебувають на розгляді ЄСПЛ, подані кількома групами юристів із РФ та окупованих територій. Найбільша активна група – нинішні й колишні адвокати з приватної російської компанії – Міжтериторіальної колегії адвокатів "Клишин и партнеры".

Наприклад, один із них – Олександр Малахов, який із 2014 по 2020 рік загалом подав 771 скаргу. Тобто майже 130 скарг на рік, це у шість разів більше, ніж зазвичай подають юристи, які професійно працюють з ЄСПЛ. Загалом, від 12 адвокатів юрфірми "Клишин и партнеры" налічується понад п’ять тисяч скарг, які були подані до ЄСПЛ виключно проти України, ймовірно, від імені жителів ОРДЛО. Загалом цей "юридичний спам" становить понад 75 відсотків усіх скарг, які розглядаються щодо Сходу України. Як з’ясували журналісти, голова колегії згаданої адвокатської контори та її засновник Олексій Клішин – в минулому член Ради федерації Федеральних зборів (парламенту) Росії.

Інші виявлені журналістами громадяни Росії, які збирали та подавали скарги до ЄСПЛ з 2014 по 2017 роки – брати Федорови. Член Громадської палати РФ Георгій Федоров разом із Володимиром Федоровим були залучені до організації "Право проти фашизму", яка публічно звітувала про масове звернення до Європейського суду з прав людини. За три роки війни на сході, за підрахунками журналістів, Володимир Федоров подав щонайменше 87 скарг проти держави Україна.

Серед тих, хто подавав скарги проти України, розслідувачі віднайшли також юристів з окупованих територій. Зокрема, голова організації "Справедливий захист" Віталій Галахов у 2018 році публічно звітував про зібрані й направлені до ЄСПЛ понад дві тисячі скарг, а в цьому році – близько 5,5 тисяч. Але журналістам вдалося знайти усього чотири його скарги, які перебувають на розгляді суду. Сам же Галахов перебуває у розшуку Офісу генпрокурора, його підозрюють у фальсифікаціях із заявами жителів ОРДЛО до міжнародних судів. Правоохоронці виявили близько ста осіб, які повідомили, що насправді не подавали заяв.

У період з кінця 2014 до 2016 року щонайменше пів тисячі скарг виключно проти України були подані до ЄСПЛ Юлією Нікітіною, яку в російських ЗМІ представляли як юристку громадської організації "Союз біженців України" ("СБУ"), створеної екс-депутатом Верховної Ради від Партії регіонів Олегом Царьовим.

Нагадаємо, за даними на кінець 2020 року, держави-члени Ради Європи ще не повністю виконали 5233 справи. Серед них 634, які порушують важливі системні проблеми, перебувають на виконанні понад п’ять років. Україна є третьою серед країн Ради Європи після Росії та Туреччини за кількістю справ, які перебувають на розгляді у ЄСПЛ.

Вчора, 8 квітня, Україна направила до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) чергове інформаційне повідомлення щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права з боку представників Росії під час боїв за Іловайськ та оборони Донецького аеропорту. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme