Росія повертає Україні кораблі на знак примирення, – кримські окупанти

Передача Києву захоплених рік тому військових кораблів України сигналізує про прагнення до примирення

Про це заявив "голова комітету з питань народної дипломатії і міжнаціональних відносин кримського парламенту" Юрій Гемпель, передає Depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

За словами Гемпеля, дані дії є серйозним знаком Росії щодо української влади в бік налагодження добросусідських партнерських відносин, а також пошуку спільного розуміння питань міжнародного порядку.

Він додав, що очікує зустрічних кроків від Києва.

Нагадаємо, 17 листопада буксири "Титан", "Гайдамака" і пошуково-рятувальний корабель "Сапфір" прибули до південного узбережжя Кримського півострова. Тоді ж в порту Керчі почалося буксирування українських військових кораблів, захоплених Росією, у відкрите море.

Згодом стало відомо, що росіяни повернуть захоплені українські кораблі в "нейтральних водах". Вдень 17 листопада захоплені росіянами українські судна пройшли під Кримським мостом.

Відомо, що росіяни виключили захоплені кораблі з речдоків у справі українських моряків. Також у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що РФ "ніколи не заперечувала можливості повернення українській стороні кораблів".

Українські буксири, що йдуть зустрічати захоплені кораблі, вже обігнули південний берег Криму.

Російський адвокат Микола Полозов повідомив також, що слідчий у справі українських моряків поїхав до Керчі оформляти відправку захоплених катерів.

18 листопада близько 4:00 буксири, які мають доставити катери "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу" в Україну, прибули в район очікування.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

14 лютого 2019 року Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

25 травня морський трибунал ООН зобов'язав Росію негайно звільнити українських моряків.

7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною і Росією за системою "35 на 35". Серед тих, хто повернувся в Україну, були й незаконно затримані 25 листопада 2018 року у Керченській протоці 24 українські моряки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme