Режим тиші: Як на Донбасі почалося чергове "шкільне перемир'я"

Неймовірно, але факт: так зване "шкільне перемир'я" й справді віддалено нагадує перемир'я

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Режим тиші: Як на Донбасі почалося черго…

Фото – Прес-центр штабу ООС

Як відомо, 22 серпня на переговорах в Мінську учасники Тристоронньої контактної групи домовилися про новий режим припинення вогню, який має початися з опівночі 29 серпня – так зване "шкільне перемир'я".

Воно стало вже 24 перемир'ям на Донбасі, укладеним сторонами з початку війни, і третім "шкільним". Що характерно, з усіх режимів тиші, саме "шкільне перемир'я" завжди відзначалось найменшою кількістю ворожих обстрілів (зрозуміло, що повністю вогонь терористи не припиняли ніколи).

Як виглядала статистика двох перших тижнів вересневого перемир'я 2016-го року, ви можете пригадати з відповідного матеріалу:

Читайте також: "Перемир'я" на Донбасі: Де терористи гатять найбільше і скільки гине воїнів ЗСУ (СТАТИСТИКА).

Якщо ж коротко, то всього за той період бойовиками було здійснено 378 обстрілів, внаслідок яких Україна втратила 3-х захисників, а ще 30 отримали різної важкості поранення чи контузії.

Як проходило "шкільне перемир'я" 2017-го року, також можна в деталях пригадати, прочитавши відповідний матеріал:

Читайте також: Порівняти мир: Чим "шкільне перемир'я" на Донбасі відрізняється від минулорічного (СТАТИСТИКА).

Якщо узагальнити, то за перші два тижні минулорічного "шкільного перемир'я" бойовиками було здійснено 369 обстрілів, внаслідок яких 1 український воїн загинув, і лише 5 отримали різної важкості поранення чи травми. Чому взято два тижні? Тому що на більше бойовиків не вистачило і потім вони зірвали цей "режим тиші".

У порівняльному вигляді це буде так:

Режим тиші

Кількість обстрілів

Кількість загиблих

Кількість поранених

Вересень 2016

378

3

30

Вересень 2017 ("шкільне перемир'я")

369

1

5

Різниця

9

2

25

Тобто, минулого року у порівнянні з позаминулим кількість обстрілів зменшилась всього на 9 одиниць, що можна "надолужити" буквально за один день, зате кількість загиблих і поранених зменшилась в рази.

Як буде цього року – покаже час. Зараз можна лише констатувати, що перші дві доби цьогорічного "шкільного перемир'я" пройшли досить тихо без втрат для воїнів Об'єднаних сил:

- 29 серпня російські окупанти минулої доби на Донбасі лише 18 разів відкривали вогонь по позиціях наших військ, з яких лише 1 раз із забороненого Мінськом озброєння;

- 30 серпня бойовики взагалі лише 14 разів порушили режим припинення вогню, при цьому озброєння, забороненого Мінськими домовленостями, ворог не застосовував.

Звісно, багато хто скаже, що, мовляв, толку з тих режимів тиші – все одно тривають обстріли і гинуть українські воїни. Так, тривають, і так, гинуть. Але статистика рік за роком вперто показує, що і перше, і друге під час режимів тиші відбувається у значно менших кількостях.

Зокрема, щоб далеко не ходити: останньої доби перед цьогорічним "шкільним перемир'ям", 28 серпня, противник 32 рази відкривав вогонь по наших позиціях, 27 серпня – 26 разів, 26 серпня – 23 рази, 25 серпня – 33 рази і так далі.

Отож, хто б там що не казав, а в умовах нинішнього формату військового протистояння, яке часто називають "окопною війною", кожний режим тиші, коли його не проголошуй і як його не називай, призводить до зменшення кількості загиблих з боку Збройних Сил України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme