Приватизація чи держуправління: Чи продасть Зеленський "Укроборонпром"

Держконцерн "Укроборонпром" знову виходить на порядок денний

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Приватизація чи держуправління: Чи прода…

Днями новообраний депутат від політичної партії "Слуга народу" Давид Арахамія зробив досить несподівану заяву, що український уряд повністю змінить керівництво державного концерну "Укроборонпром", після чого продасть його.

 

"Я думаю, що скандали, які пов'язані з "Укроборонпромом", потрібно зводити до нуля. І робити це за допомогою Ради національної безпеки і оборони. І вони вже почали це робити. У свою чергу потрібно повністю поміняти менеджмент концерну і приватизувати його. Він буде належним чином перетворений на корпорацію. І це мінімізує ризики конфліктів, які є зараз", – сказав Арахамія.

 

За його словами, в новому складі Міністерства економічного розвитку і торгівлі буде спеціальний відділ, який займатиметься проблемою "Укроборонпрому".

 

Несподіване у цій заяві те, що вона дещо резонує із заявами голови Наглядової ради "Укроборонпрому" Айвараса Абромавичуса і секретаря РНБО Олександра Данилюка

 

Абромавичус ще 27 травня у статусі ще радника новообраного президента Зеленського виступив проти ліквідації державного концерну "Укроборонпром" і збереження його у державній власності. Щоправда, Абромавічус тоді наголосив, що висловлює свою позицію, а не думку Зеленського.

 

Що стосується Данилюка, то 9 серпня, після координаційної наради РНБО з питань реформування військово-промислового комплексу, він заявив, що на нараді було прийняте рішення про держорган, який повинен виконувати функцію акціонера "Укроборонпрому".

 

"Укроборонпром" повинен стати прикладом ефективної системи управління державною компанією. З огляду на специфіку, це повинен бути бізнес з чіткою основною місією – забезпечення українських військових всім необхідним", – заявив Данилюк.

 

Та й зі "злитого" на початку липня в мережу "плану реструктуризації" концерну випливає, що нова влада, швидше за все, намагатиметься зліпити з "Укроборонпрому" військовий аналог "Нафтогазу" – таку собі країну в країні з власним багатомільярдним бюджетом і максимальною свободою дій.

 

 

Разом з тим, "Укроборонпром" й справді майже всю дорогу переслідують різні корупційні скандали, і з цим треба щось робити. Та чи найкращим рішенням буде продаж держконцерну? Та й погодьтеся – якщо новій владі вдасться реструктурувати держконцерн і зробити його успішною корпорацією, то який сенс буде у продажі?

 

Але це "якщо вдасться". Наразі ж все дуже схоже на те, як у 1990-х роках тодішня влада доводила до банкрутства крупні державні підприємства, після чого продавала їх майже за безцінь потрібним людям. Якось не хочеться, щоб "Укроборонпром" спіткала така ж участь…

 

Як би там не було, а справді багато буде залежати від результатів нового аудиту, виконавець якого буде обраний за результатами відкритих електронних торгів на початку вересня. Сам аудит триватиме орієнтовно 6-9 місяців.

 

Експерти вважають, що саме аудит має вирішальне значення для того, щоб дізнатися – як реструктуризувати "Укроборонпром", що складається з більш ніж 130 окремих юридичних осіб і 80 тисяч співробітників. А поки що представники влади можуть, хіба що, обмінюватися власним баченням тих чи інших процесів. Не виключено також, що дехто з них лобіює чиїсь приватні інтереси.

 

Читайте також: Ліквідація чи реформа: Що Зеленський робитиме з "Укроборонпромом".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme