Чому ЗСУ атакували Калинове під Стахановим (КАРТА)

Схоже, Збройні сили України вирішили відвоювати те, що має належати їм за "Мінськом 1"

Під кінець минулої доби найгарячішою точкою на лінії фронту було село Калинове, що загубилося в степах поміж Первомайським і Стахановим з одного боку, і Дебальцевим – з іншого.

Depo.ua вже писав про те, чому ЗСУ почали рух в напрямку Первомайська. Власне, спроби просунутись у цьому напрямку наші війська здійснювали ще з початку нового року. 13-го січня ми повідомляли про спробу прориву наших військ у напрямку Первомайська і Стаханова. Тоді про обстріли і бої повідомляли в нашій Новоолександрівці, Новозванівці, Троїцькому, а також в окупованих Ірміно, Калиновому і Первомайську.

За неофіційною інформацією, з нашого боку там була задіяна героїчна 54-та бригада, яка відзначилась у боях на Світлодарській дузі.

Трохи пізніше, 22 січня, прозвучало офіційне підтвердження того, що у напрямку Первомайська висунувся грузинський легіон – бійці 25-го батальйону "Київська Русь", що входить до складу 54-бригади. Вони просунулись вперед на півкілометра і вибили бойовиків з висоти "270,4", зайнявши їх бліндаж.

Повзучий наступ. Чому ЗСУ атакували Калинове (КАРТА) - фото 1

Однак, на цьому наші хлопці не зупинились. 25 січня соцмережі сепаратистів розривались від повідомлень нажаханих ватників і терористів про те, що українська армія пішла в наступ на Калинове.

Почалося все о 19:30 за київським часом (за іншими даними – взагалі о 14:00), коли бійці 54-ї бригади під прикриттям артилерії нав'язали терористам бій на підступах до Калинового. При цьому бій був настільки потужний, що напряглись терористи в сусідніх Стаханові та Ірміно, де оголосили режим бойової готовності. Крім цього кононаду бою було чути в Брянці і Кіровську, які також контролюють рашисти.

Потім настало невеличке півгодинне затишшя, яке перервалося о 20:20 за київським часом – до мінометної та артилерійської дуелі додалась бронетехніка. Потужний бій тривав аж до пізньої ночі, час від часу переходячи в перестрілки зі стрілецької зброї.

Повзучий наступ. Чому ЗСУ атакували Калинове (КАРТА) - фото 2

Попри всю поверхневу неоднозначність ситуації, слід розуміти – для чого все це затівалось.

По-перше, за "Мінськом 1" Калинове повинно контролюватись українськими військами, тому спроби його відвоювати є нічим іншим, як спробами відновлення не лише справедливості, але й вимог офіційних договорів.

По-друге, визволивши Калинове, Збройні сили України не лише відріжуть Дебальцеве від Первомайська, але й створять непоганий плацдарм для подальшого звільнення Дебальцевого. Адже за нинішніх обставин в це місто ЗСУ нема сенсу заходити, тому що воно з трьох боків прострілюється терористами, являючи по суті готовий "котел".

По-третє, автоматично у напівоточенні опиниться Первомайськ і створиться неприємна для терористів напруга в Стаханові, адже українські війська опиняться буквально у його передмісті.

Та й саме по собі Калинове може стати першим більш-менш великим населеним пунктом, який вдасться визволити з часів 2014-го року. На початок російсько-української війни це було селище міського типу з населенням 3180 осіб. До того ж, непоганим опорним пунктом: до Ірміно звідси всього 4 км, до Стаханова – 10 км, до Алмазної – також 10 км.

Повзучий наступ. Чому ЗСУ атакували Калинове (КАРТА) - фото 3

Ну і останнє за порядком, але не за важливістю: взявши під контроль Калинове, можна буде суттєво зменшити інтенсивність обстрілів Новоолександрівки, Новозванівки і Троїцького, які чи не найбільше (після Станиці Луганської) страждають від вогню бойовиків так званої "ЛНР".

Варто зауважити, що офіційної інформації від прес-центру АТО про ці події наразі немає. Але її не було до пори до часу і про прорив на Світлодарській дузі, і про інші операції наступального характеру. І на то є свої причини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна