Підсумки тижня на війні з Росією: Путінські "гібриди" перегруповуються в тиші (КАРТА)

Depo.ua продовжує цикл щотижневих публікацій, у яких підбиваються підсумки щодо оперативної ситуації у війні з Росією на Донбасі

Підсумки тижня на війні з Росією: Путінс…

Тиждень, що спливає став, найтихішим на Донбасі за останні місяці. З 1 вересня, як і було домовлено, російсько-терористичні війська більш-менш дотримуються перемир'я. Правда, це аж ніяк не означає повної відсутності обстрілів. Щодня путінські терористи таки пострілюють, але ці дії, як зазначає прес-служба АТО, носять "поодинокий та провокативний характер". При цьому терористи використовують переважно стрілецьку зброю та гранатомети, зрідка міномети.

Ось так виглядає карта АТО станом на 4 вересня. Збройні сутички відбулися лише в двох місцях - на Бахмутці та в районі Донецького аеропорту.

Підсумки тижня на війні з Росією: Чи довго протримається тиша - фото 1

Найзухвалішою з подібних провокацій стало знищення української мобільної групи по боротьбі з контрабандою в районі міста Щастя на Луганщині. Автівка потрапила у засідку, волонтер та працівник фіскальної служби загинули на місці, четверо українських військових отримали поранення. Це, так би мовити, офіційна версія, неофіційно ж говорять (і цієї точки зору притримується луганський губернатор Георгій Тука), що мобільна група стала жертвою внутрішньоукраїнських розбірок навколо контрабанди.

Підсумки тижня на війні з Росією: Чи довго протримається тиша - фото 2

Що ж стосується власне перемир'я, то на війні, як відомо, найголовніше - це маневри. Путінські терористи використовують час мовчання гармат для перегрупування, будівництва захисних споруд та розвідки.

Так, за повідомленнями групи "Інформаційний спротив", розвідка ведеться силами диверсійно-розвідувальних і дрібних піхотних груп, які намагаються "розкрити" угруповання сил АТО на всю глибину оперативної побудови. Так, дії досить великої розвідгрупи (близько 30 осіб) були зафіксовані в районі Авдіївки.

Також путінські "гібриди" займаються перекиданням своїх бронегруп з однієї ділянки фронту на іншу. Зокрема, з-під прифронтового Первомайська в бік Брянки було відведено групу з семи танків. Враховуючи тилове розташування Брянки та те, що по дорозі два танки зламалися, швидше за все, бойові машини відводилися для технічного обслуговування та ремонту. Також було зафіксовано відведення вглиб Донецька бронегрупи терористів, яка раніше оперувала в районі населених пунктів Мар'їнка та Красногорівка, швидше за все, з тією ж метою.

Неподалік Дебальцевого російські військові розгорнули новий пункт управління. Туди прибули 10 вантажівок у супроводі 4-х БТР. Також в даний район перекинуто артпідрозділ з трьох одиниць артилерії, самохідні установки та іншу бронетехніка.

В цей час біля населеного пункту Роздольне ватні "ополченці" обладнують нові опорні пункти з БМП та танками. Як уже зазначалося, останнім часом бойові дії на маріупольському напрямку перемістилися на північ в район Старогнатівки. Таким чином, опорні пункти в Роздольному, що в 20 км на схід від Старогнатівки, можуть бути другим ешелоном оборони на цьому напрямку та найближчим резервом. Саме ж Роздольне розташоване на перетині шляхів Старобешеве - Тельманове, Старогнатівка - Комсомольське (через Новоласпу та Староласпу), Новогнатівка - Комсомольське. Таким чином, з Роздольного можна максимально швидко перекинути бойову групу на Старогнатівку, Петрівське, Гранітне та інші прифоронтові населені пункти, підконтрольні Україні.

Підсумки тижня на війні з Росією: Чи довго протримається тиша - фото 3

Отже, як бачимо, нинішнє перемир'я для ворога швидше час перепочинку перед новими активними діями. Терористи перегруповуються, ремонтують пошкоджену бойову техніку, облаштовують нові опорні пункти та активно ведуть розвідку.

Причому точки активності терористів все ті ж, що і раніше - західні околиці Донецька, в тому числі аеропорт, Авдіївка, яка дозволяє контролювати транспортний "вузол" Донецьк - Авдіївка - Ясинувата (через цей "вузол" терористи можуть швидко перекидати сили на артемівський напрямок), район Старогнатівки на півночі маріупольської ділянки фронту та Бахмутська траса на Луганщині. Ці райони залишаються найбільш небезпечними з точки зору потенційного нового наступу російсько-терористичних військ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme