Під покровом коронавірусу, або обхідний маневр Козака на Донбасі

Вчора медіа так званої "ДНР" заявили, що в Мінську домовилися про прямі консультації з українською стороною. Офіс президента України повідомив про створення нової консультаційної ради з виконання "нормандських" домовленостей без більш широких пояснень

Під покровом коронавірусу, або обхідний…
Фото: ЕРА

Заступник глави АП Росії Дмитро Козак заявив про цей формат наступне: "Диалоговая площадка с участием сторон "нормандского формата", сторон конфликта". Сторони конфлікту за версією РФ – Україна і бойовики.

Паралельно відбулися ще дві події. Медведчук з благословіння Путіна створив парламентську групу "нормандського формату", а Сівохо – якусь міфічну діалогову платформу.

Але насправді – це три колони одного й того ж прямого діалогу України з ОРДЛО. Можна не сумніватися, що найближчим часом група Медведчука почне зустрічатися з "представниками місцевої влади", а Сівохо буде підтягувати на площадку телеканалу "Дім" місцевих "авторитетів". Між іншим, просто, щоб ми всі розуміли, "Дім" ніхто не буде дивитися. Він потрібен, і то лише на початковому етапі, як джерело інформації, яке може брати коментарі у представників ОРДЛО, а потім ці коментарі будуть розповсюджуватися через безліч видань і Telegram-каналів (і які тут претензії до ЗМІ, якщо вони цитують державний канал).

Якщо коротко підсумувати – росіяни змінили тактику і Україна (Офіс президента) їм підіграє.

Після відносно провальної "нормандської зустрічі", де Зеленський не захотів одразу капітулювати, росіяни мали два варіанти подальших дій: більш жорсткий і більш м‘який. Було обрано другий варіант, який передбачає кілька наступних етапів:

1. Змусити Україну до прямого діалогу з ОРДЛО (зараз ми якраз починаємо цей етап).

2. Зміни до Конституції з особливим статусом Донбасу і мовного законодавства, обіцяні не Путіну, а західним партнерам (іде паралельно з першим етапом).

3. Створення внутрішньоукраїнської політичної та економічної кризи (коронавірус став хорошим бонусом, хоча з іншої сторони він міг і підштовхнути всі ці процеси, адже всі остаточні рішення росіяни ухвалили лише після того, як стало зрозуміло, що чинна влада не готова до серйозних викликів, і це все помножено на те, що Зеленський просто боїться ухвалювти будь-які незручні рішення).

4. Створення ситуації, аналогічної до 2013 року, коли росіяни стануть головним джерелом фінансів для команди Зеленського (кінець 2020 р. – початок 2021 р).

5. Вибори в ОРДЛО і, при потребі, позачергові парламентські вибори весною 2021 року.

Як бачимо, нічого нового тут немає. Окрім того, що з країни виїхало 2-3 мільйони молодих людей, які були рушіями Майдану, а на Сході іде війна (Майдан в цій ситуації може просто розвалити країну).

По суті, все, що ми зараз бачимо – це продуманий план капітуляціі, який подається Зеленському з однієї сторони і суспільству – з іншої, як шлях до миру.

Власне, що робити всім тим, хто не хоче капітуляціі? Потрібно не допустити початку прямих переговорів. Як? Зеленський реагує тільки на масові акції. Тому для початку потрібно організувати масову акцію протесту в соцмережах. І ще потрібно з однієї сторони говорити людям правду – мир на Донбасі означатиме війну в центрі і на Заході.

На жаль, ми підійшли занадто близько до прірви.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"